Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Najdi ztraceného čerta

    Čtvrtek 5.12 16:30 až 18:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

  • Vánoční koncert

    Čtvrtek 5.12 18:30 až 20:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 

Důvěru v něj vloženou z 1/3 nedodržel, peníze si nechal

Ilustrační foto , Autor: PČR

Ilustrační foto     Autor: PČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jak zneužít důvěry tří osob měl asi dobře vymyšlené čtyřicetiletý muž z krajského města. Dva klienty řádně vyplatil, peníze třetího použil pro vlastní potřebu, a tak dnes je stíhán za zpronevěru.


Čtyřicetiletý zmocněnec převzal finanční hotovost 327 tisíc korun z jedné místní advokátní kanceláře. Ty pak měl rozdělit na tři díly a předat je dalším osobám. Dvěma závazkům dostál a peníze předal. Poslední díl, 109 tisíc korun, si však nechal pro svou potřebu a použil je pro nákup nemovitosti. Oprávněný vlastník se své finanční hotovosti dožadoval. Chtěl, aby mu byl jeho díl vydán, ale zmocněnec peníze už neměl, a tak na něj podal trestní oznámení.

„Ve středu, 20. listopadu, si čtyřicetiletý muž převzal z rukou českobudějovických kriminalistů sdělení podezření ze spáchání přečinu zpronevěry, o dalším osudu a splnění závazku rozhodne okresní soud,“ dodal tisková mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace