Kdy a kam

 • Okolím Písku - pěší výlet

  neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

  Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

 • Literární odpoledne v Heydukově památníku

  neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

  Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Dva podnikatelé obviněni ze čtrnáctimilionového podvodu

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeským kriminalistům se podařilo obvinit dva podnikatele z rozsáhlého podvodu za zhruba 14 000 000 korun. Odebírali zboží a služby a neplatili za ně. Muži (ročníky 1974 a 1960) pocházejí z Jindřichohradecka, ale působili i na dalších místech.

 

Muži společně vedli firmu podnikající ve stavebnictví a dopravě. Po vzájemné domluvě objednávali a odebírali prostřednictvím svých zaměstnanců zboží a služby. A i když věděli, že jejich firma není schopna dostát svým závazkům, slibovali vždy vše uhradit.

„Od července 2015 do října 2016 tak svým věřitelům, dřívějším obchodním partnerům, způsobili zmiňovanou škodu. Samozřejmě všem tajili, že jejich firma má finanční problémy. Za společnost vystupovali jako jednatel i společník a jako prokurista," vysvětlil policejní mluvčí Jiří Matzner. V případě odsouzení jim hrozí pěti až desetileté tresty.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace