Koncert dětských pěveckých sborů.

• Anna K. - Akusticky 2019

Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

Dvanáctizápasová vítězná série Motoru je u konce, náskok na čele však zůstává

PŘEROV – Jedno z nejtěžších utkání základní části Chance ligy čekalo dnes hokejisty Českých Budějovic na ledě nepříjemného Přerova, kde nakonec skončila i dlouhé sérii třízápasových vítězství. Jihočeši si nepřipsali plný bodový zisk poprvé od 5. října, kdy doma nestačili v prodloužení na Porubu. Opět ale dokázali získat alespoň bod, což se jim povedlo dokonce pošestnácté za sebou. Na ledě Přerova začali domácí aktivněji a zaslouženě si vypracovali dvoubrankový náskok. Dramatické, vyhecované a hodně důrazné utkání, které se hrálo oboustranně ve vysokém tempu, ale ještě před první přestávkou zkorigoval budějovický Pýcha – 1:2.

Od druhé třetiny tahali hokejisté Motoru za delší konec provazu a na začátku posledního dějství se konečně dočkali po přesilovkové trefě Doležala i zaslouženého vyrovnání – 2:2. Jeho tým pak měl obrovskou šanci na dokonalý obrat, ale zahodil dvě minuty trvající přesilovou hru pět na tři. Největší šanci měl Plášil, nicméně jeho volej zastavila tyč Klimešovy svatyně. To se manšaftu trenéra Prospala nakonec vymstilo, když v prodloužení oba celky zahodily několik velkých šancí a rozhodnutí muselo padnout až v nájezdech. Tříhodinový šlágr kola  v sedmé sérii překlopil na domácí stranu exbudějovický forvard Roman Pšurný. Nejlepším hráčem Motoru byl Zdeněk Doležal, který si připsal dva body (1+1) a jako jediný z Budějovických také proměnil nájezd.

Přerov se díky dvoubodovému zisku posunul na druhé místo Chance ligy právě za Motor, který drží i po dnešní porážce na nájezdy stále stejný a luxusní čtrnáctibodový náskok. Další zápas sehrají Jihočeši ve středu 20. listopadu doma s Chomutovem. Hrát se bude netradičně už od 16 hodin.

HC Zubr Přerov – ČEZ Motor ČB 3:2sn. (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 12. Navrátil (Pšurný, T. Doležal), 14. Moučka (Šnajnar), rozhodující nájezd Pšurný – 19. Pýcha (Z. Doležal, Přikryl), 42. Z. Doležal (Karabáček, Holec).

Sestava Českých Budějovic: Strmeň – Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Babka, Přikryl, Z. Doležal – Novák, Kloz, Endál – Karabáček, Prokeš, Veselý – Beránek.