Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

• Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Dvě červené karty opepřily sousedský boj v tabulkovém suterénu

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Sestupující Lokomotiva přivítala v 28. kole krajského přeboru v sobotu odpoledne v záchranu doufající Planou. Domácí se snažili o první letošní domácí vítězství marně už počtrnácté, hosté přijeli pro povinné vítězství. Zachraňující se Planá se mohla uklidnit v 23. minutě, kdy po faulu na Havla proměnil penaltu Jan Trčka. Hostující útočník se trefil ještě před odchodem do kabin a zdálo se, že vše proběhne podle plánu.

Nedlouho po začátku druhé půle musel pro potíže se zády střídat plánský gólman Brandštýl, i tak ale domácí nemohli dlouho nic vymyslet. Pořádné vzrušení přineslo posledních sedm minut. Nejprve Trčka sám před Hejlem odmítl hattrick, poté z protiútoku snížil na 1:2 Hájek. V hodně nervózním závěru sáhl rozhodčí Koranda ještě pro dvě červené karty. Domácí Hájek zajel do soupeře bez míče a plánský Štiak ho poslal boxersky k zemi. Na výsledku už ale nic bojovná vložka nezměnila, a tak Planá odvezla důležité tři body za výhru 2:1.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 1:2 (0:2), branky: 84. Hájek – 23. (z pen.) a 40. Trčka, rozhodčí Koranda – Sebera, Vychodil, ŽK (3-2): Nuhlíček, Fukal, D. Karták – Šahajda, Voneš, ČK (1-1): 89. Hájek – 89. Štiak, 100 diváků.

Ve středečním Táborsku přineseme pohled obou aktérů Patrika Hájka a Tomáše Štiaka na vyostřenou situaci v závěru, kdy se dvakrát začervenalo.

A co se na hře Plané nelíbilo veselskému trenérovi Václavu Kotyzovi? Plánský lodivod Ladislav Táborský popřemýšlel nad závěrečnými boji. To vše ve středu v Táborsku.