středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

• Pletky s Vlastou

středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Dynamo se po výhře ve Varnsdorfu dělí o vedení v tabulce

VARNSDORF – Takový start do Fortuna národní ligy snad ani sami nečekali. Fotbalisté Českých Budějovic dnes zvítězili na hřišti Varnsdorfu, po třech kolech zůstávají se ziskem sedmi bodů neporaženi a v tabulce jsou druzí jen o skóre za vedoucí Opavou. Dynamo ve Varnsdorfu prohrávalo, ale ještě do přestávky otočilo stav a po změně stran navýšilo svůj náskok už na 3:1. Za tohoto stavu se v 57. minutě v domácím dresu podíval do hry i ostře sledovaný enfant terrible českého fotbalu Martin Fenin. Sám sice neskóroval, ale jeho spoluhráč Daniel Kozma v 84. minutě ještě snížil na 2:3. Jihočeši už ale jednobrankový náskok udrželi a mohou se radovat ze druhé venkovní výhry v sezoně. Další zápas sehrají v neděli 20. srpna na domácím hřišti, kde vyzvou v utkání dvou exligistů Hradec Králové.

SK Slovan Varnsdorf – SK Dynamo ČB 2:3
(1:2). Branky: 19. Dordič, 84. Beránek – 20. Wermke, 40. Mashike Sukisa, 50. Pešek. ŽK: 3–3 (Rudnytskyy, Durdević, Barac – Helešic, Pešek, Čavoš). Rozhodčí: Mrázek – Poživil, Hock. Přihlíželo 900 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Křížek – Řezáč, Novák, Kladrubský, Helešic – Wermke (89. Havel), Javorek, Čavoš, Pešek – Mashike (86. Benát), Táborský (68. Turyna).