• Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Dynamu nepomohly ani dva vlastní góly Znojemských

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Fotbalisté Českých Budějovic včera sehráli první přípravné utkání v rámci letní přestávky. V Nové Včelnici podlehli ve velkém vedru rovněž druholigovému Znojmu 2:3. Budějovičtí se po dvou dnech přípravy prezentovali solidním výkonem, ale sami znojemské gólmany nepřekonali. Obě branky, které svěřenci trenéra Horejše zaznamenali, byly vlastní: SK Dynamo ČB – 1.SC Znojmo FK 2:3 (1:2). Branky: 3. Mezlík (vlastní), 90. Pokorný (vlastní) – 36. Urbančok, 45. Stáňa, 47. Yilmaz. ŽK: 1–0 (Řezáč – ČB). Rozhodčí: Benedikt. Sestava ČB: První poločas: Hajdušek – Klesa, Frnoch, Šourek, Funda – Hála, Benát (34. Čavoš) – Mazan, Čermák, Wermke – Černý. Druhý poločas: Coufal – Řezáč, Hric, Havel, Vaněk – Pešek, Čermák (56. Tomek), Čavoš, Kadula, Mazan – Švantner.

Další přípravné utkání sehrají Dynamáci ve středu 29. června na Strahově, kde je přivítá pražská Sparta! U zápasu Jihočechů v tréninkovém centru tuzemského vicemistra bude i redakce portálu Jižní Čechy Teď. Zápas začne ve 14.30 hodin.