banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Evropská předklasická a lidová hudba v podání Michala Hromka Consort zazní v Písku

PÍSEK - Michal Hromek Consort zahrají v rámci Folk-Baroque 2014 v sobotu 2. srpna od 19 hodin v koncertní síni Trojice. Zazní tradiční témata ze Skotska, Irska, Anglie i Čech, Písně k loutně od Petra Ebena a původní tvorba.

 

Koncert vychází z dědictví evropské předklasické a lidové hudby. Soubor neusiluje o autentickou interpretaci, ale původní předlohy jsou často zpracovány variačním způsobem, ve kterém jsou uplatněny různé stylové roviny. Specialitou repertoáru skupiny jsou adaptace irských a skotských barokních i lidových témat a balad. Provedeny budou také původní Malé variace na latinský hymnus jako součást ochutnávky z připravovaného CD s adventní a vánoční tematikou, výběr z Písní k loutně od Petra Ebena a několik zhudebněných básní moderních českých básníků.

Jakub Klár zahraje na flétnu a whistle, Michal Hromek na kytaru, Daniel Mikolášek se ujme zpěvu, hry na perkuse a zobcovou flétnu. Jako host vystoupí Hana Horká a Matěj Kroupa, který hraje na violu a housle.

Vstupné v předprodeji stojí 100 korun, na místě 120 korun. Více informací na stránkách www.ckpisek.cz

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace