Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Exstrakonická basketbalistka Veronika Voráčková opustila USK, chce hrát v zámoří

STRAKONICE – Velký talent českého ženského basketbalu mizí z české nejvyšší soutěže. Veronika Voráčková, která je odchovankyní Strakonic a před dvěma lety od Otavy přestoupila do USK Praha, se nezapojila do přípravy, jež začala 13. srpna. Podle informací z klubu odjela do Spojených států hrát tamní soutěž NCAA. Přitom má v klubu několikanásobného českého mistra a vítěze Euroligy z roku 2015 ještě rok platnou smlouvu. USK chce proti hráčce, která před dvěma měsíci oslavila 19. narozeniny, podniknout všechny možné právní kroky k dodržení kontraktu, chce ji žalovat pro neplnění smlouvy. Veronika Voráčková se stala v červnu nejužitečnější hráčkou mistrovství Evropy U20 divize B a pomohla české reprezentaci k postupu do divize A.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace