banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Extraliga žen se vrací do Milevska! Tigers přivítají Židenice

MILEVSKO – Nejslavnější a historicky nejúspěšnější ženský florbalový tým u nás hlásí návrat do Milevska. Už tuto sobotu 16. února se v milevské sportovní hale utkají ve výjezdním utkání extraligy žen od 16.30 hodin hráčky Ivanti Tigers Florbal Jižní Město (bývalý Herbadent) a K1 Florbal Židenice. Konkrétně se bude jednat o zápas 21. kola základní části – Ivanti jsou v aktuální tabulce třetí, Židenice desáté. „Cíl Tigers pro tuto sezonu je jasný, chtějí se dostat po roční odmlce opět do superfinále. Diváky bych tedy pozval na florbal, který bude mít náboj a nebude ochuzen o pohledné akce,“ doufá manažer FBC Došwich Milevsko Jaromír Hrůza, který ale přes rozdílné postavení obou družstev v tabulce neočekává úplně jednostrannou záležitost. „Kdokoliv jiný by to možná očekával, ale já si myslím, že to tak jednoznačné nebude. Židenice sice v první vzájemném utkání Tigers podlehly 0:6, ale šlo o úplně první kolo ročníku, což není tak jasným ukazatelem kvality, která jde během sezony nahoru,“ dodává.


Jak známo, děvčata z Jižního Města se v Milevsku nepředstaví zdaleka poprvé. Milevsko je pro ně jediným výjezdním místem. „Je to dáno velmi dobrou spoluprací mezi kluby a také pro samotné hráčky je to příjemné zpestření, neboť se do Milevska vždycky těší a pro nás je milou povinností jim zápas co nejlépe organizačně zařídit," říká Jaromír Hrůza s tím, že florbalistkám z Prahy se líbí zejména celé prostředí haly, která je na okolní poměry velmi dobrá a právě díky tomu si může místní Došwich dovolit i pořádání takových soutěží. „V poměru mezi velikostí města a úrovní a velikostí haly jsme tímto po celé republice velmi ojedinělí," pochvaluje si.

Florbal se v sobotu bude hrát v hale prakticky po celý den a extraligové bitvě bude předcházet bohatý program. Dopoledne odehrají své mistrovské turnaje na místní palubovce milevské přípravky společně s elévkami a hned poté je vystřídají junioři, kteří budou hostit v rámci dalšího kola nejvyšší soutěže KB ligy Hradec Králové. Až poté KB ligu vystřídá extraliga žen. „Půjde tedy o představení dvou nejvyšších soutěží v rámci svých kategorií během jednoho odpoledne, takže se diváci mají opravdu na co těšit," hlásí manažer Došwihu.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Super akce a pevně doufám v úspěšnou organizací.

  Vloženo 14.2.2019 21:14:00

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jasně Pavlíno, to zvládnem.

   Vloženo 20.2.2019 12:04:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace