Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Seniorský večer - Milevská čtyřka

  Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

  Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

 • Miroslav Donutil - Cestou necestou

  Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Fantastický úspěch hasičů Pikova! Mají medaili z republikového šampionátu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Současně s mistrovstvím profesionálních hasičů proběhl o víkendu v Českých Budějovicích také republikový šampionát dobrovolných hasičů v požárním sportu. Narozdíl od profesionálů se ho účastní i ženské týmy. Nejlepší muži i ženy z krajských soutěží měří síly v překážkovém běhu na 100 metrů, štafetách a v požárním útoku. Právě z této poslední disciplíny si odvezli historicky první medaili hasiči z Pikova na Táborsku. V republikové premiéře obstály se ctí i hasičky ze Smrkova, rovněž z táborského okresu.

Muži z Pikova
Pikovský tým se jako vítěz krajské soutěže v kategorii mužů probojoval na republiku už popáté. Ještě nikdy se ale tým z maličké vesničky na Táborsku nepropracoval na republice do první desítky. Loni byl třináctý. Až letos si odvezl diplom za celkové sedmé místo. Na stadionu TJ Sokol se prezentovalo 15 krajských týmů a navíc týmy České a Moravské hasičské jednoty. V 17 členném startovním poli byli Pikovští desátí v překážkovém běhu na 100 metrů, jedenáctí ve štafetě. Výborný výkon v nedělním požárním útoku je ale katapultoval na sedmou celkovou příčku. A navíc při vyhlašování výsledků v kategorii požární útok vystoupili Pikovští na stříbrný stupínek! Hned za celkové vítěze soutěže dobrovolných hasičů z Dehtína na Plzeňsku.
„Vždycky jsme se trápili v útoku s časy kolem třiceti vteřin. Letos jsme se zlepšili. Už na okresní soutěži se nám útok povedl v čase něco přes 26 vteřin. Tady jsme si dali časem 25,92 svůj rekord,“ prozradil strojník Jaroslav Novák. Luboš Tejnor ho doplnil: „Je to pro nás fantastický úspěch. Vždycky jsme toužili být v první desítce a útok nám to pokaždé pokazil. Placka z mistrovství u nás na jihu Čech, o tom se nám ani nesnilo!“ Hasiči z Pikova se shodli, že nejtěžší je vůbec se na mistrovství republiky dostat, protože to znamená vyhrát okrsek, pak okresní soutěž a nakonec ještě kraj. A letos to měli těžké už v okrese, kde jim silně šlapali na paty hasiči z Makova.
Pikovští na závěrečném nástupu mistrovství plánovali, jak navečer projedou kolečko s houkáním po Borotíně, kde na fotbalovém hřišti trénují. Hned pak měla následovat oslava.
 
Složení týmu
štafeta B Jan Mazaný, Jakub Tomeček, Jaroslav Holub, Jan Srnec, štafeta A Lukáš Tejnor, Pavel Smetana, Jan Vavřík, Petr Peclinovský, požární útok – strojník Jaroslav Novák, savice Jakub Tomeček, koš Luboš Tejnor, béčka Jan Mazaný, rozdělovač Pavel Smetana, levý proud Jan Vavřík, pravý proud Lukáš Tejnor.

Celkové pořadí – SDH muži: 1. Dehtín (Plzeňský kraj), 2. Zbožnov (Pardubický kraj), 3. Tuř (Královéhradecký kraj), 4. Juřinka (Zlínský kraj), 5. Líchovy (Středočeský kraj), 6. Mistřín (Jihomoravský), 7. Pikov (Jihočeský kraj)...

Nejlepší v běhu na 100 m – Zbožnov, nejlepší ve štafetě – Zbožnov, nejlepší v požárním útoku – Dehtín.

Premiéra žen ze Smrkova
Reprezentovat jižní Čechy na republikovém mistrovství, to bylo léta výsadou hasiček z Ledenic na Budějovicku. Letos na krajské soutěži chyběly a prvenství historicky poprvé vybojovaly ženy ze Smrkova, rovněž na Táborsku. Na republikovém šampionátu tedy měly premiéru. Čekalo se, že budou jen sbírat zkušenosti, ale i smrkovské hasičky příjemně překvapily. Ve třech disciplínách se postupně zlepšovaly – v překážkovém běhu na 100 metrů ještě byly šestnácté ze 17 týmů, ve štafetě už se posunuly na 15. místo a výborným požárním útokem, kde daly sedmý nejlepší čas, se posunuly na celkové 14. místo.
Ženskou soutěž vyhrály hasičky z Chválenic na Plzeňsku, které byly vítězkami všech tří disciplín. Druhé místo obsadily Slatiny z Královéhradeckého kraje, třetí byly hasičky z Michálkovic v Moravskoslezském kraji.
Za ženský tým ze Smrkova nastupovaly: Jana Vrtišková, Jitka Mazaná, Jaroslava Svatošová, Barbora Malenická, Klára Malenická, Věra Ďurišová, Veronika Štěpánková, Veronika Pösingerová, Šárka Spěváková a Klára Schorná.
Ve středečním vydání Týdeníku Táborsko přineseme další zprávy o úspěšných týmech.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • L. Kolářová  | 

  Reagovat

   

  Děkuji za upozornění a omlouvám se, v článku jsem údaj opravila.

  Vloženo 1.7.2014 19:11:57

 • Eliška Nováková  | 

  Reagovat

   

  Druhé místo v požárním útoku pikovskému týmu zajistil čas 25,92 (26,33 je chybný údaj)

  Vloženo 30.6.2014 11:45:40

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace