• Hvězda Betlémská!?

pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

• Pletky s Vlastou

pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

Tvořivé setkání.

Fantazie! Dynamo vyloupilo ambiciózní Jablonec a už je sedmé

JABLONEC NAD NISOU – Fotbalisté Českých Budějovic pokračují v parádním tažení, naposledy dnes odpoledne vyloupili Jablonec a ze severu Čech si přes celou republiku odváží cenné tři body. V Jablonci se hrál už v první půli parádní atraktivní fotbal se šancemi na obou stranách. Více příležitostí měli domácí, ale zejména budějovický gólman Drobný předváděl vynikající zákroky. Největší šanci Dynama měl v první půli Novák, který si naběhl z druhé vlny na centr Ledeckého, ale jeho hlavičku odvrátil z brankové čáry jablonecký stoper Jugas. Po změně stran si na Drobném vylámal zuby také Chramosta, jehož hlavičku vytáhl budějovický veterán na tyč, a trest přišel v 78. minutě. Středopolař Patrik Čavoš z protiútoku po centru Mršiće poslal svůj tým do vedení, a jak se později ukázalo, nakonec Dynamu jediným gólem vystřelil tři body.

Sérii bez porážky natáhli Jihočeši už na sedm poslední zápasů, z nichž šestkrát vyhráli a remizovali na Spartě. Aktuálně už jsou se ziskem 27 bodů na sedmé příčce pouze o skóre za šestým Baníkem Ostrava, který aktuálně uzavírá mistrovskou skupinu. Další zápas sehrají svěřenci kouče Horejše v neděli 8. prosince doma s Příbramí. Půjde o domácí rozlučku s kalendářním rokem, poslední kolo pak sehrají na půdě suverénní Slavie Praha.

FK Jablonec – SK Dynamo ČB 0:1 (0:0). Branka: 78. Čavoš. ŽK: 2–4 (Krob, Pleštil – Sivok, Čolić, Čavoš, Javorek). Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Leška. Přihlíželo 2058 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Drobný – Čolić (90. Kulhánek), Havel, Sivok, Novák – Brandner (67. Ekpai), Čavoš, Havelka, Javorek, Mršić (84. Kladrubský) – Ledecký.