středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

• Česko zpívá koledy

středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

Zpívání pro všechny.

Fantazie! Jan Zatloukal vybojoval v Táboře třetí místo

Jan Zatloukal (vpravo) vybojoval na Světovém poháru v cyklokrosu v Táboře třetí místo.

TÁBOR - V sobotu v 10 hodin odstartoval Světový pohár v cyklokrosu v Táboře prvním závodem juniorů. Na velký úspěch dosáhla česká reprezentace, když Jan Zatloukal vybojoval bronzovou pozici. Juniorský mistr republiky ztratil na vítězného Belgičana Nyse 17 sekund. Stříbrnou pozici získal překvapivě Ital Davide De Pretto. O prvních dvou místech rozhodla polovina závodu, kdy se Nys a De Pretto vzdálili ostatním cyklokrosařům. Ve skupině bojující o bronzovou pozici jezdil i český šampion Jan Zatloukal, který se postupem času dostával na vyšší a vyšší pozici. Zatloukal bojoval o třetí příčku hlavně se Švýcarem Dario Lillem. Bojovník ze země helvétského kříže ztratil nakonec na Zatloukala pět sekund. Pro českého závodníka hovořila větší šikovnost na překážkách a domácí fanoušci mohli slavit hned v prvním závodu medailovou pozici.

Jan Zatloukal neodstartoval sice nejlépe, nicméně nezdar v úvodu závodu ho ze hry nevyřadil. „Neměl jsem zase tak velkou ztrátu. Postupně jsem se prokousával dopředu a na konci prvního kola jsem už byl na kontakt čelu. Pak se nám vzdálili Nys a Davide De Pretto, kteří si vypracovali slušný náskok. Od té doby bylo jasné, že je o prvních dvou místech rozhodnuto. V posledním kole jsem se snažil najet první do technické pasáže, kde jsem se cítil lépe. Udělal jsem si menší náskok, který jsem naštěstí udržel až do cíle. Byl to super pocit, když mě hnali diváci dopředu. Nechtěl jsem je zklamat, a nakonec to vyšlo na bednu," zhodnotil bronzový závod Jan Zatloukal.

Junioři (53 startujících): 1. Thibau Nys (Belgie) 41:26, 2. Davide De Pretto (Itálie) +0:03, 3. Jan Zatloukal (Česká republika) +0:17, ... 16. Matyáš Fiala +1:13, 17. David Šulc +1:30, 21. Pavel Bittner +2:03, 27. Matěj Stránský +2:26, 32. Václav Dostál +3:00, 34. Pavel Jindřich +3:24, 37. Tomáš Doležal +4:12, 40. Tomáš Tlamka +4:42, 41. Jaroslav Vykydal +5:02, 48. Daniel Sporysch +8:28, Matyas Kopecký DNF.

Bohatou fotogalerii připravili Tomáš Danko a Josef Janda.