banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Florbalisté pokřtili novou palubovku Došwiháčkem

MILEVSKO – Od pondělí 31. července do pátku 4. srpna uspořádal florbalový oddíl FBC Došwich Milevsko příměstský tábor pro nejmladší florbalisty i neflorbalisty – Došwiháček. Organizace a prestiž akce se neustále posouvá, letošního třetího ročníku už se zúčastnilo 40 dětí, z nichž zhruba dvě třetiny hrají florbal a zbylou třetinu tvořili nováčci. O početnou skupinu chlapců i dívek se staralo po celý týden devět trenérů. Program byl pestrý, takřka celodenní, a Došwich dětem zařídil i stravování, takže se mladí sportovci chodili domů v podstatě jen vyspat. Během týdne plného her a soutěží si vyzkoušeli celou plejádu sportovních odvětví, zdaleka ne jen florbal. Při společném dovádění ve sportovní hale navíc „pokřtili“ nový moderní povrch, který nahradil zastaralou a mnohým sportům skoro až nevyhovující palubovku.

Ve středečních Milevských novinách přiblížíme Došwiháček mnohem podrobněji. O své dojmy se s našimi čtenáři podělí začínající florbalisté Zdeněk „Kužel“ Brousil a Ondřej Řezba. Jak příměstský tábor, tak novou palubovku zhodnotí rovněž předseda FBC Došwich Milevsko Lukáš Dolejš a Jakub Prokop, jeden z trenérů, jinak hráč místní florbalové juniorky. Dolejš také potvrdil, že s novou palubovkou se otevírají i nové možnosti. Už dnes je jasné, že v Milevsku odehraje ženský tým Tigers Florbal Jižní Město (bývalý Herbadent) další dva florbalové zápasy extraligy.

Fotografie jsou z dnešního závěrečného „masakru“ – fotbalového mače všech účastníků Došwiháčku.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace