sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

Festival.

• Pivní slavnosti Myslkovice

sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Fotbal: Skvělá jarní premiéra Táborska. Nevídaná návštěva – 3419 diváků!

SEZIMOVO ÚSTÍ – Takovou návštěvu měli na Soukeníku naposled na pohárovém zápase s pražskou Slavií. Na dnešní utkání prvních Votroků z Hradce Králové s druhými Ševci dorazilo senzačních 3419 diváků. Byly mezi nimi i několik autobusů s fanoušky z východních Čech. Obavy z eskalace konfliktů, zejména když hradecký tým utrpěl na Soukeníku prohru 2:1, si vyžádaly i přítomnost policejních a hasičských posil. Roztržka, u které musela zasahovat záchranka, se ale odehrála mezi fanoušky v hradeckém diváckém sektoru. Táborsko se dnes vyhouplo na špici tabulky FNL!

V prvním poločasu sice tribuny několikrát zašuměly, ale vítězný jásot se neozval. Napřed dvakrát zasahoval domácí golman Toma. Jako první se blýskl šancí nejlepší střelec druhé ligy Vaněček, který byl na hrotu hradeckého týmu spolu s Kuličem. Vaněček to v 8. minutě zkusil podél branky, ale přestřelil. Druhou hradeckou šanci v 11. minutě golman Toma vyboxoval do bezpečí.

Táborská ofenzíva poprvé zahrozila z kopačky Šimáka, který kříženou střelou minul jen těsně horní roh branky. Ve 25. minutě po Javorkově dělovce dokonce zadunělo břevno. Pak se ještě ocitl sám před golmanem Koubkem Ciferský, ale střelu mu poslal do náruče.  První půle zkrátka branky nepřinesla.

Ve druhé části už trochu začaly pracovat nervy a padat žluté karty. Diváci mohli vidět, jak postupně zpřesňoval hru a zastřeloval se domácí hrdina zápasu střelec Strnad. V 59. minutě ještě na přihrávku zleva u hradecké branky nestihl zareagovat. V 62. dostal výbornou přihrávku skrz hradeckou obranu, ale střelu zblízka pokazil. V 73. minutě to ale napravil, když akci rozehráli Vukadinovič s Javorkem a Strnad z otočky dorazil za golmana Koubka – 1:0. O deset minut později, když se Strnad opět řítil k bráně, ho hosté zastavili faulem. Strnad se z penalty nemýlil a zvýšil na 2:0.

„Na penalty jsme určení já a Honza Šimák. Ten už v té době nebyl na hřišti. Ještě se tam hrnul Džafa,“ komentoval po zápase Miloslav Strnad. Adnan Džafič si podle všeho věřil, protože poslední přípravný zápas s Domažlicemi rozhodl právě on. „Řekli mi, jestli si tu penaltu může dát a já mu řekl, že nemůže,“ komentoval střelec druhé trefy.

Hradecký kanonýr Vaněček se prosadil až v nastaveném čase pár sekund před závěrečným hvizdem, kdy snížil na 2:1. Nadšené divácké hlasy na tribunách dílem oceňovaly, že Táborsko přehrálo zimního půlmistra, a další s uspokojením kvitovali, že touto výhrou se ke kýženému postupu nepřiblížilo budějovické Dynamo, které si v pátek připsalo jednobrankové vítězství nad Varnsdorfem.

FC MAS Táborsko – FC Hradec Králové 2:1 (0:0), branky 73. a 83. z pen. Strnad - 90.+2. Vaněček. Rozhodčí: Pechanec - Fišer, Kubr. ŽK: Mráz - Halilovič, Križko, 3419 diváků.

Sestava Táborsko: Toma – Štrbák, Kotrba, Kočí (51. Džafič), Šiml, Strnad, Ciferský, Presl (62. Vukadinovič), Mráz, Šimák (76. Rabiňák), Javorek.

Sestava Hradec Králové: Koubek – Holeš (80. Poděbradský), Malinský, Čermák, Kulič (70. Dvořák), Zelený, Janoušek (46. Halilovič), Rolko, Vaněček, Hable, Križko.

Na zápas se přijela podívat také šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková. Ve středečním Táborsku si s ní můžete přečíst rozhovor, kde se také dozvíte, proč zavítala na Soukeník. Chybět nebudou ani hodnocení trenérů a popovídání s kanonýrem Miloslavem Strnadem.