Koncert dětských pěveckých sborů.

• Anna K. - Akusticky 2019

Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

Fotbalisté Dynama prohráli gólem z poslední akce utkání

HRADEC KRÁLOVÉ – Do jara vstoupili nešťastně. Fotbalisté Českých Budějovic dnes zahájili jarní část Fortuna národní ligy těžkým zápasem na hřišti konkurenta v boji o postup do nejvyšší soutěže. Na utkání na trávníku Hradce Králové ale nebudou vzpomínat rádi. Přestože odehráli velice slušnou partii a svého soupeře spíše přehrávali, nakonec nemají ani bod. V prvním poločase se sice prosadil jen Hradec, ale Jihočeši se po změně stran dočkali zaslouženého vyrovnání a hnali se za vítězstvím. Hradecký střídající hráč Plašil jim však v 93. minutě ukázal, jak naložit s nabídnutou příležitostí a poslední akcí zápasu rozhodl – 2:1. „Převládá zklamání. Když dostanete gól v nastavení, tak to vždy bolí,“ neskrýval se za zbytečné fráze budějovický trenér David Horejš v hodnocení pro klubový web.

Původně měli Českobudějovičtí vstoupit do jara už minulý víkend doma s Varnsdorfem, ale utkání bylo kvůli nepřízni počasí odloženo. Dynamo svůj zápas odloženého 17. kola sehraje v náhradním termínu v úterý 3. dubna od 17 hodin na Střeleckém ostrově. Ještě předtím se ale doma představí už příští víkend v neděli 18. března, kdy přivítá v utkání 19. kola FK Olympia Praha.

FC Hradec Králové – SK Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0). Branky: 31. Vlkanova, 93. Plašil – 71. Hašek. ŽK: 0–1 (Sajčič). Rozhodčí: Ginzel – Koval, Kožár. Přihlíželo 1 024 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Staněk – Řezáč, Kladrubský, Novák, Vondra – Javorek, Čavoš – Táborský (87. Nitrianský), Hašek, Pešek (91. Pouček) – Sajčič.