Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Sociální sítě

    Úterý 12.11 9:00 - Milevsko, KD

    Přednáška.

  • Zdravotní pojišťovna MV ČR

    Úterý 12.11 13:00 až 16:00 - Milevsko, KD

    Mobilní pracoviště.

Zobrazit všechny události
 

Fotografie památek a přírody jižních Čech vystavují v městské knihovně

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

AKTUALIZOVÁNO - 10.7.2019 04:20

SOBĚSLAV – Soubor fotografií s názvem Za památkami a přírodou vystavují od úterního podvečera 9. července v soběslavské knihovně. Stěny prosklené knihovny vestavěné ve středověkém hradě zdobí amatérské fotografie Jiřiny Prágrové z Klenovic. Autorka zachytila hledáčkem fotoaparátu Soběslav, Hlubokou, Bechyni, zákoutí Lužnice, soutok s Černovickým potokem a další náměty z přírody. Je vidět, že se umí dívat a zachytit krásnou přírodní scenérii.

„Fotografiím jsem v počítačovém programu přidala na barevnosti, případně kontrastu," uvedla na vernisáži Jiřina Prágrová.

Některé scenérie jsou natolik přitažlivé, že by bylo zajímavé položit vedle sebe původní neupravenou fotografii a tu doladěnou. Zcela jistě by u některých nálada místa v původním provedení stačila přitáhnout oko vnímavého pozorovatele.

Výstava fotografií svou skladbou a zaměřením určitě stojí za zhlédnutí. Potěší oko každého návštěvníka. V prostorách knihovny bude přístupná do 30. srpna.

Průvodní slovo na vernisáži obstarala Věra Hanzalová. Nechybělo již tradičně chutné občerstvení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace