Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hrnečku, vař!

    pátek 24.5 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Májový koncert smíšených pěveckých sborů

    pátek 24.5 19:00 - Písek, Trojice

    Májový koncert smíšených pěveckých sborů Smetana z Jičína a Sborissimo z Písku. Vstupné dobrovolné.

Zobrazit všechny události
 

Funkcionáři okresních fotbalových klubů na Písecku si rozlosovali sezonu. Novým Grassroots manažerem pro mládež je Petr Houdek

BERNARTICE – Ve středu 11. července proběhl v sále sokolovny v Bernarticích losovací aktiv Okresního fotbalového svazu Písek. Kromě vyhodnocení ročníku 2017–18 a rozlosování nadcházející sezony 2018–19 se tradičně také hlasovalo o provádění penaltových rozstřelů v případě nerozhodného výsledku a o opakovaném „hokejovém“ střídání. Obě anonymní ankety dopadly podle očekávání kladně, takže pravidla zůstávají v platnosti – pro střídání hlasovali zástupci všech 23 oddílů, pro penalty 20, pouze tři oddíly byly proti. Představen funkcionářům byl také nový Grassroots manažer fotbalové asociace pro mládež na Písecku Petr Houdek.

Dnes už bývalý kouč mládeže FC Písek, který se trénování věnuje 18 let, je zaměstnancem FAČR a na tuto pozici vyhrál výběrové řízení. Klubům by měl pomáhat s nábory, organizovat pro ně ukázkové tréninky, vzdělávat trenéry a spolupracovat s mateřskými i základními školami.

Díky kvalitní práci mládežnických trenérů na Písecku bylo po mnoha letech ve hře i rozjetí okresního přeboru dorostu, původně nad přihláškou uvažovaly tři oddíly, ale nakonec zůstaly v osudí jen Čimelice, takže OFS Písek soutěž neotevřel. Tak třeba za rok! Velkou chloubou píseckého fotbalu je naopak turnajová soutěž pro nejmenší „nábor přípravky" ročníků 2012 a mladší. Žádný jiný okres v republice soutěž v tak raném věku neorganizuje. Jak potvrdil Houdek, okresní přebor nábor přípravek už je dokonce oficiálně zaregistrován na fotbalové asociaci, přesto z ní chce předseda OFS Michal Řezáč ještě natočit video a dojet soutěž kategorie U7 a mladší odprezentovat do Prahy. To aby prý čelní tuzemští funkcionáři viděli, jak kvalitně se na Písecku s mládeží pracuje.

Na závěr aktivu, který proběhl k radosti všech zúčastněných bez sebemenších problémů a nesrovnalostí, popřál předseda OFS Písek Michal Řezáč všem oddílům úspěšnou sezonu bez zranění a poděkoval za hladký průběh jednání. Personál sokolovny si pak pro funkcionáře připravil ještě večeři na účet OFS Písek.

Rozlosování všech okresních soutěží přineseme ve středečních novinách.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace