Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ochotnický soubor Copánek

  neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

  Divadlo pro děti.

 • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

  neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Galerie Spektrum vystavuje celý soubor tvorby tuzemských i zahraničních tvůrců

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

SEZIMOVO ÚSTÍ – Galerii Spektrum zaplnili v sobotu 5. října odpoledne návštěvníci vernisáže. Tvůrci z celé České republiky, ale také ze Slovenska, Rakouska, Švýcarska i z Japonska ve velkém foyeru vystavili svá díla. Slavnostně tu zahájili Art setkání 2019 pod hlavičkou Volného sdružení umělců Čech, Moravy a Slovenska. Josef Pepino Balek představil postupně všechny vystavující výtvarníky a fotografy. Například z Bechyně, Tábora, Písku, Vimperka, Prahy, Liberce nebo slovenské Nitry a rakouského Weisskirchenu.

 

Většina děl na výstavě jsou různorodé malby nebo jemné koláže a také fotografie, které se blíží malířskému plátnu.V jednom oddílu výstavního prostoru má své malby třeba Jiří Rybák z Tábora. V jiném oddílu návštěvníci najdou snové fotografie Miroslavy Truskové. 

Slovenská malířka Bibiana Kubatková z Nitry vystavuje své surrealistické koně. Od malička se kolem koní pohybuje, věnuje se jezdectví. Má dokonce svého koně, který pochází z amerického plemene Quarter Horse. „Je to nejrychlejší plemeno na vzdálenost 400 metrů. Kovbojové ho používají dodnes na práci. Ovšem tito koně také vystupují v amerických filmech z kovbojského prostředí," uvedla Bibiana Kubatková.

Andrej Rády, který pochází ze Slovenska, je členem Prácheňské umělecké besedy se sídlem v Písku. Má na výstavě plastické koláže, u nichž základ tvoří akryl na plátně. „Malování, ale vlastně veškeré tvoření a ztvárňování by mělo sdělovat lásku a radost, anebo alespoň osvobozovat od žalu a zoufalství. A když přitom probleskne nějaká ta jiskra navíc, nežili jsme zbytečně," vyznal se Andrej Rády v průvodním textu k výstavě.

K dobré náladě přispělo flétnové trio, které zahrálo ve složení Adéla Tíkalová, Pavlína Svačinová a Marcela Fujáková. Výstava ve foyeru bude přístupná do 15. listopadu. A v malém sále na návštěvníky čeká výstava impresionistických obrazů Ireny Procházkové.

Výstavy v galerii Spektrum určitě stojí za zhlédnutí. Každý si může vybrat v nabídce mnohosti námětů i zpracování.

Více přinese týdeník Táborsko.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Josef Balek 

  Reagovat

   

  paráda, díky moc!!!

  Vloženo 8.10.2019 23:46:31

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace