Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Gymnastika kvete v Tučapech už 27 let

TUČAPY - Tučapské gymnastky začaly s cvičením na chodbě místní základní školy už před 27 lety. Tehdy neměly k dispozici žádnou halu ani tělocvičnu. Trénovaly dvakrát týdně. Když je cvičení bavilo, klidně vydržely i čtyři hodiny. „Jen nešly dělat přemety, protože by děti kopaly do stropu,“ usmívá se nad počátkem tučapské gymnastiky v 90. letech jedna ze čtyř trenérek Jana Čížková, která právě počátky gymnastiky v Tučapech pamatuje.

 

Tehdy trénovala holky, které jí už v současnosti samy s trénováním pomáhají. Ke gymnastice vedou v Tučapech přibližně 70 dětí a trenérky se snaží o rodinné prostředí. Do dnešní doby si vytvořily v republice slušné jméno. Na celostátních závodech reprezentují Jihočeský kraj a umisťují se na předních příčkách. Ve svém arzenálu mají také náčiní, které uvidí fanoušci sportu na letní olympiádě v Brazílii.

V dnešním vydání Týdeníku Táborsko se dočtete, jaké unikátní náčiní mohou tučapské gymnastky využívat. Chybět nebudou ani další postřehy trenérky Čížkové či poslední závodní úspěchy jejích svěřenkyň. Gymnastika ale nejsou jen závody a trénování. Přečtete si také o doprovodných akcích a dozvíte se, kdy je ideální s gymnastikou začít.

Krátký rozhovor si přečtete s místní zkušenou gymnastkou Pavlou Eremiášovou, která už pomáhá s trénováním. Jakého úspěchu si nejvíc cení?

V naší bohaté webové fotogalerii můžete nahlédnout do tréninku tučapských gymnastek, při kterém v jeho závěru předvedly své umění také ty nejzkušenější z nich, konkrétně Natálie Jedličková z Deštné a Aneta Zemanová ze Soběslavi.

Kroužek gymnastiky při ZŠ a MŠ Tučapy pořádá Gymnastickou akademii. Akce proběhne v tělocvičně základní školy ve čtvrtek 23. června od 18.30.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace