Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Radimovický koňák

    Čtvrtek 20.6 16:00 - Radimovice u Želče

    35. ročník přespolního běhu.

  • Veletrh volnočasových aktivit

    Čtvrtek 20.6 9:00 - Písek, KD

    Účastníkům se představí organizace a spolky, které poskytují volnočasové aktivity ve městě. Součástí bude i doprovodný program zahrnující ukázky činností a tréninkových hodin zaměřených na děti a mládež.

Zobrazit všechny události
 

Hasičská soutěž: Veteráni v Budilově předvedli úctyhodné výkony

VIMPERSKO – Krásný sportovní areál v Budilově pod Mářským vrchem se známým vysílačem hostil v sobotu 7. července hned tři hasičské soutěže. Pokračovala tu dětská Šumavská hasičská liga, došlo na soutěž hasičských veteránů a veteránek a nakonec také na Podboubínskou hasičskou ligu. My jsme se s fotoaparátem zaměřili na klání veteránů.

 

V hasičských veteránských týmech tu nastoupili i bělovlasí borci

, kteří ale ukázali, že vlastně staří nejsou a do starého železa v žádném případě nepatří. A soutěžící dámy předvedly, jak se dá závodit s elegancí a krásou a svými výkony porážet i muže.

Veteránská klání mají svá specifická pravidla. Do hodnocení se počítá věk členů týmu i rok výroby stříkačky a nakonec i čas. Soutěžilo se většinou se starými stříkačkami PS 8 z 50. let. Nakonec ale soutěž ovládli hasiči z Vitějovic a to i díky své nádherné a udržované stříkačce z roku 1935. A mezi ženami pak veteránskou soutěž vyhrály hasičky z Bohumilic.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace