Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

HC ČEZ Motor chtěl od kraje pět milionů na sezonu. Neuspěl

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Generální manažer hokejového klubu ČEZ Motor České Budějovice Stanislav Bednařík se obrátil na kraj se žádostí o příspěvek pět milionů korun na sezonu od května 2018 do dubna 2019. Klub uvedl, že peníze potřebuje na odměny hráčů a trenérů, pronájem sportovišť a materiální zajištění sezony. Vedení kraje s klubem opakovaně jednalo, ale nenašlo žádný způsob, jak by mohl být z veřejných peněz podpořen profesionální sport. Rada kraje včera pověřila krajský úřad, aby žadateli poslal zamítavou odpověď.

 

Generální manažer klubu požádal o peníze prostřednictvím společnosti CBH2013 a posléze se hledal i způsob, zda by nebylo možné žádat přes nadační fond. Pravidla Evropské unie však hodnotí v takovém případě provozovatele klubu i jeho nadační fond jako jeden podnik, který může být podporován pouze v rámci limitů de minimis - tedy do výše 200 000 eur během tří let. To už klub vyčerpal. Kraj totiž podporuje sportovní činnost mládeže i výkonnostní sport dospělých v rámci svého grantového programu, ve kterém jen letos rozděloval 9 milionů korun. 

Odůvodnění zamítavého stanoviska kraje zmiňuje i formu, kterou budějovický tým, který hraje druhou nejvyšší hokejovou soutěž - WSM ligu, podporuje město České Budějovice. To si u klubu platí reklamu. Jeden z návrhů zněl, aby kraj udělal totéž. Kraj ale konzultoval s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a ten vidí tento způsob jako problematický. I zde by měl být podle ÚOHS dodržen limit podpory de minimis, Evropská unie všeobecně je proti podpoře profesionálního sportu z veřejných peněz a má za to, že kluby si mají shánět peníze od komerčních partnerů. 

Rada kraje navíc shledává přínos reklamy na hokejovém stadionu pro kraj jako sporný. Posledním argumentem k zamítnutí žádosti bylo to, že kraj nemá částku pět milionů korun vyčleněnu na tento účel v letošním rozpočtu. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace