• Svatojánský večer pod lampou

pondělí 24.6 18:00 - Planá nad Lužnicí, farská zahrada

• Sebeobrana

pondělí 24.6 15:00 - Tábor, nemocnice

Highlanders doma podlehli Poličce, přesto slaví kolo před koncem prvenství v základní části

PRACHATICE – Hokejbalisté HBC Prachatice sehráli poslední domácí utkání základní části v neděli 14. dubna proti Poličce a jejich cílem bylo zajistit si s předstihem první místo a tím pádem i nejvýhodnější pozici pro blížící se boje v play off. Kometa Polička, která na jaře válí a neztratila ani bod, však byla nad síly Highlanders. V utkání plném zvratů se hosté radovali z vítězství 7:5 zejména díky výbornému nástupu do třetí třetiny, v níž nakonec nasázeli celkem pět branek a vyhnali jednoho z nejlepších gólmanů soutěže Tomáše Pixu z brány. Přesto mají prachatičtí hokejbalisté kolo před koncem základní části jistotu prvního místa, protože do té doby druhé Dobřany prohrály a na druhé místo se posunuli s odstupem tří bodů Bulldogs Brno, se kterými mají Highlanders lepší vzájemný zápas i skóre. Poslední utkání základní části odehrají v neděli 21. dubna právě na hřišti třetích Dobřan.

Zápas proti Poličce se pro prachatické „Horaly" od začátku nevyvíjel podle představ, po rychlé brance prohrávali 0:1, a to ještě se štěstím přežili velmi slušně sehranou přesilovku rozjetého soupeře. Další početní výhodu už ale Polička na začátku druhého dějství nepromarnila a zdvojnásobila náskok – 0:2. Domácí odčarovali kouzlo hostujícího brankáře až po polovině utkání, když se za jeho záda prosadil Květoň – 1:2. Domácí tribuny rázem ožily, hráči byli jako polití živou vodou a karta se začala obracet. Nakonec Highlanders ještě do konce druhé patnáctiminutovky otočili stav, když nejprve Korous krásně uvolnil Pauleho, který pěkně provedenou kličkou vyrovnal, a v samém závěru prostředního dějství využili nedisciplinovanosti soupeře. Dvouminutovou dvojnásobnou převahu pět na tři využil Šperl – 3:2.

Domácí hokejbalisté tak měli zápas rozehraný po skvělém obratu velmi dobře, ale to ještě nikdo nemohl tušit, jaké gólové hody se strhnou ve třetím dějství. Polička sebrala veškeré své síly, ve třetí minutě třetí periody dvěma góly v rozmezí 19 sekund otočila výsledek zpátky na svou stranu, a když přidala za další necelé dvě minuty svůj pátý gól, rázem vedla o dvě branky – 3:5. Domácí kouč Čapek na to zareagoval oddechovým časem, po kterém hody v brankově nejbohatším utkání celého kola druhé nejvyšší tuzemské soutěže pokračovaly, ale trefy už se střídaly pravidelně na obou stranách, takže se další obrat nekonal. Polička odskočila na 6:3, pak snížil Tácha (4:6), Polička odskočila na 7:4 a následně na konečných 5:7 z pohledu domácích korigoval Kotlík.

HBC Prachatice – AST Kometa Polička 5:7 (0:1, 3:1, 2:5). Branky Prachatic: Květoň, Paule, Šperl, Tácha, Kotlík.