• O Maroku

Úterý 21.5 17:00 - Blatná, Komunitní centrum

Cestopis.

Hokejisté Motoru padli na ledě extraligové Plzně

PLZNĚ – Druhé utkání a druhá porážka. Hokejistům českobudějovického Motoru se zatím v letní přípravě výsledkově nedaří. Po páteční domácí porážce 1:2 v prodloužení s kazašským Pavlodarem dnes padli také na ledě tradičního soupeře z Plzně 2:4. Do zápasu na západě Čech přitom vstoupili velmi dobře a na začátku druhé třetiny vedli o dvě branky – prosadili se zkušený navrátilec Václav Nedorost a mladý útočník bojující o místo v kádru Radek Prokeš – 2:0. Pak ale domácí přece jen přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, i díky brance kanadského rváče Ryana Hollwega ještě do přestávky srovnali na 2:2, a v posledním dějství dokonali výsledkový obrat – 4:2.

Série letních přípravných utkání pluje dál, už ve čtvrtek zajíždějí Budějovičtí do Pardubic a v pátek hostí výběr Jižní Korey. Domácí utkání proti asijské reprezentaci, která se připravuje na domácí olympiádu v roce 2018, začne v 17.30 hodin a redaktoři webu Jižní Čechy Teď budou na místě!

HC Škoda Plzeň – ČEZ Motor ČB 4:2 (0:1, 2:1, 2:0). Branky a nahrávky: 25. Kracík (Chalupa), 29. Hollweg, 43. Moravčík (Kodýtek), 48. Jones (Kvasnička) – 19. Nedorost (Čermák, Crowder), 23. Prokeš (Heřman). Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta – Pešek, Brejcha. Vyloučení: 7–4. Využití: 1–0. Přihlíželo 1 300 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Gába – Kutlák, Pýcha, Gřegořek, Mucha, Pavlin, Jáchym, Fillman, Kachyňa – Crowder, Nedorost, Čermák – Dostálek, Galamboš, M. Novák – Prokeš, Vlček, Heřman – Šulek, Pajič, Doktor.