středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

• Koncert pro seniory se souborem Lego

středa 19.12 14:00 - Milevsko

Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Hokejisté Motoru poprvé v sezoně padli na domácím ledě

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Až ve včerejším utkání 12. kola Chance ligy hokejisté Českých Budějovic poprvé prohráli na domácím ledě, nad jejich síly byly Litoměřice. Jihočeši sice po polovině utkání třemi góly během jediné minuty otočili stav z 0:2 na 3:2 a ve třetím dějství ještě potvrdili svůj náskok čtvrtou brankou, ale v závěru hostům povolili vyrovnat a následně padli na nájezdy. Ten rozhodující proměnil krásnou kličkou finský šikula Korkiakoski. „Mrzí mě konec zápasu. Nebudu brečet kvůli rozhodčím, prohráli jsme si to vlastní nedisciplinovaností sami. Nejsme schopni hrát tak, jak máme,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci rozhořčený trenér Budějovic Václav Prospal.

V posledních týdnech prožívají Jihočeši nejhlušší období aktuálního ročníku, když třikrát z posledních pěti utkání prohráli (dvakrát na nájezdy), přesto se ve vyrovnané tabulce stále drží na prvním místě. V závěsu je se ztrátou dvou bodů Přerov. Další zápas sehraje Motor v sobotu 13. října na ledě Frýdku-Místku.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Stadion Litoměřice 4:5 sn. (0:2, 3:0, 1:2 – 0:0). Branky a nahrávky: 32. Gilbert (Pýcha, Pavlin), 33. Šimánek (Kachyňa, Kváča), 33. Endál (M. Novák, Kutlák), 50. Doležal (Gilbert) – 3. Šik (Gaspar, Flynn), 10. Válek (Zadražil), 52. Pour (Flynn), 58. Kvasnička (Kloz, Voženílek) + rozh. náj. Korkiakoski. Rozhodčí: Doležal, Valenta – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 7–7 navíc Plášil (ČB) 10 minut OT. Využití: 1–2. Přihlíželo 5016 diváků. Střely na branku: 42–18.

Sestava Českých Budějovic: Kváča – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, Babka – Doležal, Šimánek, Přikryl – Kachyňa, Hrubec, Vaculík – J. Doktor.