Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Hořelo na střeše domova důchodců. Hasiči evakuovali třiatřicet osob

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hasiči vyjeli dnes krátce před půl třetí hodinou odpoledne do ulice U Hvízdala v Českých Budějovicích. Z domova důchodců se tu valil hustý černý kouř. Na místě, kde se předpokládala evakuace většího počtu osob, se sjely osádky tří cisteren, rychlého zásahového vozidla a automobilové plošiny obou českobudějovických jednotek, dorazila jednotka profesionálních hasičů HZSP ŠZCD České Budějovice a vyjeli i dobrovolní hasiči z Hrdějovic.

Hasiči se rychle dostali do bytu v posledním nadzemním podlaží, ze kterého vycházel kouř. Uvnitř ale nehořelo. Okamžitě začali prozkoumávat další pokoje. Ohnisko požáru pak našli na střeše, kde hořela ventilace. Požár se rozšířil i na střechu, shořela izolace na ploše přibližně 5 x 4 metrů. Během čtvrthodiny od příjezdu dostali zasahující hasiči požár pod kontrolu, potom ho úplně dohasili. Vzhledem k malému rozsahu požáru odeslal velitel zásahu hrdějovickou dobrovolnou jednotku zpět na základnu. Z horních pater domova hasiči do jiného křídla budovy evakuovali třiatřicet lidí. Nikdo nebyl zraněný. Předběžná výše škody dělá 300 000 korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace