Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční pásmo 4

    neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Vánoční pásmo pohádek.

  • Jindřichohradecký symfonický orchestr

    neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Hornoplánští odstartují cyklistickou sezónu ve velkém

HORNÍ PLANÁ – O Lipensku se často mluví jako o ráji cyklistů a in-line bruslařů. Letošní cyklosezóna bude slavnostně zahájena v sobotu 3. května na parkovišti u pláže v Horní Plané. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program pro všechny věkové kategorie, občerstvení, soutěže a další aktivity. V rámci akce bude představena nová cyklostezka, která na Hornoplánsku vznikala v minulém roce. Vede šest kilometrů podél břehu jezera až do osady Hron, kde plynule navazuje na páteřní šumavskou magistrálu.

„Cyklisté rádi o Horní Plané říkají, že je vstupní branou do cyklistického ráje na pravém břehu lipenského jezera, který nabízí nádherné trasy vedoucí nerušenou šumavskou přírodou. Jsme nesmírně rádi, že od letošní cyklistické sezóny můžeme nabídnout i na levém břehu Lipna přímo v Horní Plané novou trasu, po které turisté i místní obyvatelé dlouho volali,“ uvedl Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

Organizátoři speciálně pro zahajovací akci navíc připravili dva okruhy. „Pro rodiče s dětmi a seniory jsme nachystali 20 kilometrů dlouhou trasu, která povede z parkoviště u pláže přes Hory, Novou Pec, Bližší Lhotu a převozem pak zpátky do Horní Plané,“ uvedl ředitel Kulturního a informačního centra v Horní Plané Luděk Štěpánek a dodal, že převoz budou moci registrovaní cyklisté i pěší využívat po celý den zdarma. Na své si ale přijdou i náročnější cyklisté. „Pro ty máme připravený okruh o délce 60 kilometrů, a to z parkoviště u pláže přes Hory, Novou Pec, Bližší Lhotu, Frýdavu, přívozem do Frymburku a přes Černou v Pošumaví a Hůrku zpět do Horní Plané,“ popsal Luděk Štěpánek.

Dospělé v poledne potěší dechovka Pěčňovanka. Kdo holduje spíše říznější muzice, přijde si na své u rockerů Rozkrock, kteří začnou ve 14 hodin. O večerní zábavu se poté postarají country muzikanti ze skupiny Kocourovo kartáč. Na jejich vystoupení ve 20 hodin naváže diskotéka.

 

Program akce:

 10.00 – 18.00: celodenní dětský program s klaunem Hugem

12.00 – 14.00: živé vystoupení – dechovka Pěčňovanka

14.00: oficiální slavnostní zahájení cyklistické sezóny na Lipensku se spanilou jízdou po zbrusu nové cyklostezce

14.00: živé vystoupení kapely Rozkrock (rock)

18.00 – 20.00: živé vystoupení kapely Kocourovo kartáč - (countrybeat)

20.00 - 22.00: diskotéka v party stanu

 

Možnost zapůjčení kol a in-line bruslí přímo v místě konání akce

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace