Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

    Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

    O legendárním šumavském převaděči.

  • Kavárnička

    Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Hotel Růže v Českém Krumlově přivítal prezidenta Mezinárodní automobilové federace

ČESKÝ KRUMLOV - Bývalý šéf a zároveň přítel Michaela Schumachera Jean Todt včera navštívil Českou republiku. V den zahájení Rallye Český Krumlov 2016 vystoupil prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) na tiskové konferenci v luxusním hotelu Růže, který je jednou z nejstarších a nejlépe dochovaných staveb v Českém Krumlově. Hotel Růže je součástí světového kulturního dědictví UNESCO a historicky je spjat především s rodem Rožmberků.

 

Jean Todt byl dlouhá léta výkonným ředitelem závodní stáje Scuderia Ferrari, která je proslavená zejména závody Formule 1. Od roku 2009 je prezidentem FIA, kde se mimo jiné věnuje boji za zlepšení bezpečnosti silničního provozu po celém světě. Díky FIA Road Safety v rámci světové kampaně OSN organizuje Todt akce, na nichž si děti mohou vyzkoušet silniční provoz na speciálně upravených dopravních hřištích

Letošního ročníku Rallye Český Krumlov, kterou Todt odstartoval, se účastní nejvíc vozů v historii. Na trati bylo možné vidět 39 historických aut a 93 soudobých vozidel. Loni se pořadatelé dočkali 116 týmů a tento rok jejich počet vzrostl na 130. Největší favorité jsou jezdci Pontus Tidemand a Jan Kopecký ze stáje Škoda Motorsport, kteří měli za cíl obhájit loňské první místo. Hlavním rivalem Škody Motorsport je bezpochyby Václav Pech, který letos představil svůj nový vůz Porche 997 GT3 a krumlovskou rallye vyhrál už čtyřikrát.

Další letošním rekordem je počet ekologických aut v soutěži New Energies Rallye, kterých je 53. S tím souvisí i změna pravidel. O vítězi budou rozhodovat testy regularity, ve kterých je nejdůležitější co nejpřesnější dodržování rychlostního průměru, který je stanoven před závodem. Soutěžit se bude v běžném provozu na veřejných silnicích. 

Beatrice Jahodová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace