Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Radimovický koňák

  Čtvrtek 20.6 16:00 - Radimovice u Želče

  35. ročník přespolního běhu.

 • Veletrh volnočasových aktivit

  Čtvrtek 20.6 9:00 - Písek, KD

  Účastníkům se představí organizace a spolky, které poskytují volnočasové aktivity ve městě. Součástí bude i doprovodný program zahrnující ukázky činností a tréninkových hodin zaměřených na děti a mládež.

Zobrazit všechny události
 

Houbaři nachází v lesích kromě hub také granáty

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

JIHOČESKÝ KRAJ – V lesích Jihočeského kraje panují houbařské žně. S větším počtem houbařů v lesích se ale v policejních svodkách více objevují informace o tom, že houbaři nachází také starou nevybuchlou munici. Takové nálezy museli v minulých dvou dnech řešit policisté z obvodních oddělení v Protivíně a Milevsku.

 

„V úterý 18. září nalezl houbař munici v lesním porostu u obce Těšínov a přivolaný policejní pyrotechnik určil, že jde o dva granáty ruské výroby z druhé světové války. Ve středu 19. září odpoledne nalezl další houbař munici v lese u Bernartic. Policisté místo nálezu zajistili a přivolaný pyrotechnik ruční granát F1 na místě řízeně odpálil," uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace