Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Hrajeme všechny kategorie, těší šéfa strakonického vodního póla

STRAKONICE - Žijeme vodou s TJ Fezko Strakonice. Takový název nese akce, která se letos uskutečnila již potřetí. Do krásného areálu Na Sádkách dorazilo v průběhu čtvrtku 20. a pátku 21. června bezmála tisíc předškoláků a žáků z prvních stupňů základních škol. Cílem bylo, aby se seznámili s vodními sporty. „V průběhu programu probíhaly komentované zápasy vodního póla různých věkových kategorií a ukázky plaveckých tréninků. Děti měly k dispozici velký i malé bazény ke koupání, hřiště na volejbal, malou kopanou, basketbal a skákací hrad,“ nastínil šéf pořadatelského oddílu Marek Fügner, jenž má po uplynulé sezoně veliký důvod ke spokojenosti.

Jaký měla akce efekt? Myslíte, že přibude zájemců o vodní pólo?

Hlavním cílem projektu je seznámit děti s vodními sporty, především pak s vodním pólem. Je vidět, že mají zájem, sledují, co se na hřišti děje. Každoročně nám na podzim přicházejí noví zájemci do náboru, přijímáme i neplavce a naši trenéři přípravky je plavat naučí. Poté teprve postupují do kategorie mini, kde už pracují s míčem.


Kolik máte aktuálně členů a narůstá tento počet? Máte obsažené všechny kategorie?

Aktuálně máme v mládežnických kategoriích zhruba 110 členů, s nimiž hrajeme všechny kategorie, pro které Český svaz vodního póla vyhlašuje soutěže. To znamená od minižáků, přes mladší a starší žáky, mladší a starší dorostence a dorostenky.

Pokračování v novém Týdeníku Strakonicko, který vyjde ve středu 26. června.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace