Kdy a kam

  • Výlov rybníka Markovec

    středa 14.11 - Mladějovice, Žižkova mohyla

  • Tomáš Klus

    středa 14.11 19:00 - Tábor, hotel Palcát

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

I motýlům je možné pomoct

 Autor: Magistrát České Budějovice

    Autor: Magistrát České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nejlepší doba pro pozorování motýlů je právě v těchto dnech. Jejich počty jsou teď nejvyšší. Vhodnou lokalitou k jejich sledování je například neposečená kvetoucí louka na svahu u cyklostezky z Českých Budějovic na Hlubokou, v místech vyústění Kubatovy ulice na náplavku. Poskytuje motýlům příležitost k dočerpání sil v městském prostředí.

 

Jak informoval radní Ivo Moravec, péče o tuto lokalitu je zajišťována v rámci projektu s názvem Chceme motýly v Českých Budějovicích podpořeném z dotačního titulu Výchova občanů k citlivému a uvážlivému přístupu k přírodě a k ochraně živočichů žijících v naší blízkosti. Projekt dostal od města padesát tisíc korun a jeho hlavním cílem je především propagace prospěšných činností pro motýly. Martin Němec ze sdružení Pro živou krajinu dodal, že zájemci o život motýlů mohou najít informace o tom, jak jim pomoct třeba na vlastní zahradě mimo jiné na facebooku (facebook.com/chcememotyly).

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace