Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vokální soubor X-TET

    sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

    sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Investice do čističky odpadních vod potrvá do července 2020

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Modernizace čistírny odpadních vod pokračuje. Při modernizaci původní technologie odvodnění kalu dojde k výměně a doplnění strojního zařízení ČOV včetně nezbytných stavebních úprav. „Součástí díla za 23,7 milionu korun je také obnova čerpací techniky, části elektroinstalace a automatického systému řízení technologických procesů současně s dokončením rekonstrukce areálových tras komunikačních kabelů. Postupně se budou vyměňovat všechna původní čerpadla kalu na odvodnění s možností vzájemného přepojení na kterýkoliv výtlak,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický.

 

Pro čištění odpadních vod z městské aglomerace Českých Budějovic slouží stávající mechanicko-biologická čistírna odpadních vod s aktivací a mezofilní anaerobní stabilizací kalu od roku 1969. K jejímu rozšíření a modernizaci došlo v letech 1989 – 1995, intenzifikaci v období let 1999 – 2001 a celková obnova areálu ČOV po povodni se realizovala v letech 2002 – 2003.

„Modernizace jednotlivých provozních celků je průběžná. V roce 2014 byla zahájena obnova aeračního systému aktivačních linek spolu s rekonstrukcí původního automatického řídícího systému a datových linek. Postupná výměna zastaralého strojního vybavení, které limituje celý provoz ČOV, zvýšení kapacity strojního odvodnění kalu, zvýšení sušiny kalu s pozitivním dopadem na ekonomickou náročnost provozu povede ke snížení množství odvodněného kalu a tím nákladů na odvoz a likvidaci, což je také hlavním smyslem této investiční akce, která skončí v červenci roku 2020," dodal náměstek.

Vlastníkem ČOV i navazující kanalizační sítě je statutární město České Budějovice, provozovatelem je společnost ČEVAK a.s.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace