banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Jak je to s vlekem pro vodní lyžování na píseckém Šarláku? Radní nepřijali žádné usnesení

Šarlatský rybník. Ilustrační foto. , Autor: Petr Eliáš

Šarlatský rybník. Ilustrační foto.     Autor: Petr Eliáš

AKTUALIZOVÁNO - 16.6.2017 18:13

PÍSEK – Středeční vydání Píseckých postřehů informovalo, že Šarlatský rybník v Písku už nebude chovný. Starostka města Eva Vanžurová (Jihočeši 2012) na tiskové konferenci po jednání rady města novinářům sdělila, že radní podpořili podnikatelský záměr firmy Wake Pond, která chce křížem přes rybník natáhnout vlek pro vodní lyžování s dalším zázemím na břehu. Znamenalo by to výpověď společnosti Blatenská ryba, která na rybníku hospodaří.

Když byl ale ve čtvrtek 15. června na webu města zveřejněn zápis z jednání rady města, překvapivě v něm stálo, že k tématu adrenalinové atrakce na rybníku Šarlák rada města nepřijala žádné usnesení. Radní sice většinově podnikatelský záměr podpořili, nebyli ale v plném počtu devíti hlasů a tak ze šesti přítomných pro návrh hlasovali jen čtyři členové. Dva se zdrželi. Pro schválení bylo potřeba pět hlasů. „Rada města k tomuto bodu nepřijala žádné usnesení, takže ho ani nepodpořila, ale ani nezamítla. Zatím tedy platí současný stav. Úvahy i jednání o využití Šarlatového rybníku k rekreačním účelům jsou zatím na samém počátku,“ potvrdila mluvčí radnice Irena Malotová.

Celý podnikatelský záměr viděli při svém jednání jen radní. Dokument byl totiž neveřejnou přílohou materiálů. Společnost s ručením omezením Wake Pond je na internetu nedohledatelná a její název neznají ani veřejně přístupné rejstříky firem a podnikatelů. Písecká radnice oznámila, že žadatelem o pronájem rybníka je Radek Novák. „Bylo nám řečeno, že k našemu záměru nebylo přijato žádné usnesení, protože ho neschválil dostatečný počet radních,“ řekl pro Písecké postřehy Radek Novák. Dostal informaci, že rada města s k tématu ještě vrátí.

„V Čechách je takových sportovišť dost, ale jsou od nás poměrně daleko. Jsou i dost zarezervované, takže jsem si říkal, že by bylo fajn, udělat něco tady. Takové sportoviště se hodí a rozhodl jsem se, že to zkusím,“ popisuje Radek Novák. Pro takové sportoviště je prý potřeba hlavně elektrická energie, která u rybníků běžně není. Další podmínkou je dobrý přístup do vody a dno bez kamenů. Šarlatský rybník prý těmto podmínkám vyhovuje a je k němu prý i dobrá dopravní dostupnost. Na mělké a kamenité řece se podle iniciátora této myšlenky vodní lyžování nedá provozovat, nebo jen velmi těžko.

„Šarlatský rybník je dobré místo. Vlek, který jsme navrhovali, by byl v České republice jeden z těch větších,“ vyvrací Radek Novák obavy lidí, že Šarlák je na takovou atrakci nevhodný. Dodavatel vleků dělá prý dráhy do 200 metrů délky, na Šarláku Radek Novák odhaduje možnou délku až 230 metrů. „Bude záleže na rozhodnutí rady města, mohl by se postavit vlek třeba 180 metrů dlouhý,“ doplňuje. Kromě vleku a malého dřevěného stavení, kde se budou půjčovat lyže a wake boardy, by mohla na vleku být i guma na vožení dětí. Dále nástupní molo a posezení návštěvníky. „Ten vlek se většinou pronajímá na hodinu. Vypadá to tak, že si ho zarezervuje třeba parta lidí, kteří přijedou a střídají se na něm. Pokud záměr město schválí, tak k zázemí bude přidružená i malá chatka s občerstvením. Chtěli bychom tam vybudovat i dětské hřiště, abychom něco udělali i pro sídliště.“

„Nechceme budovat nějaké velké parkoviště, jak se už objevuje v diskuzích na internetu. Chtěli bychom stání pro tři auta – jedno pro obsluhu vleku a dvě pro návštěvníky. Běžně funguje rezervování dopředu přes rezervační systém,“ dodává Radek Novák. Vyjádřil se také ke kritice ze strany lodních modelářů, kteří upozorňují, že by mohla nová aktivita ohrozit jejich akce. „Nemusejí se bát. Vlek zabere jen úzkou část a zbyde dost prostoru, aby tam mohly jezdit lodičky. Naopak získají zajímavé zázemí, budou si mít kam sednout,“ dodává autor nápadu, který podotýká, že záměr by měl být financovaný ze soukromých peněz.

Společnost Blatenská ryba má o pronájem a chov ryb dál zájem. „Uvítali bychom, aby rybníky nadále sloužily k chovu ryb, budeme však respektovat rozhodnutí rady města,“ uvedla společnost Blatenská ryba. Její nájemné smlouva platí na dobu neurčitou z roční výpovědní lhůtou. K záměru vleku pro vodní lyžování se postavil záporně jako odbor životního prostředí, tak městský architekt. 

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Helena 

  Reagovat

   

  pí starostka je prostě mimo....Totálně! Nechápu, jak může sedět na zasedání a nevědět, jak hlasování dopadlo. Starostka!!! Že si nedá pokoj a nejde do důchodu. I když: brát důchod a plat, nechte to ležet jen tak....
  A je to pěkná pitomost, na Šarláku vodní lyžování, fakt báječný! Ať jdou někam celí radní. Všechno pěkně v tichoučku dohodnout a pak naservírovat lidem.

  Vloženo 19.6.2017 08:31:39

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   nedávala pozor při vyučování

   Vloženo 20.6.2017 06:18:01

 • písečák 

  Reagovat

   

  Já jsem rozhodně pro. Taková lokalita na dosah od města je třeba využít, rybáři můžou popojet chytat jinam.

  Vloženo 19.6.2017 07:37:48

 • Lenka 

  Reagovat

   

  Hodně divný. Starostka napřed řekne, že to rada schválila a pak se ukáže, že vlastně ne? Tak buď není paní starostka při smyslech nebo je přání otcem myšlenky a je to celé zase nějaká tlačenka.

  Vloženo 17.6.2017 05:54:31

  • Karel 

   Reagovat

    

   Viděli jste včera v TV paní starostku mluvit při otevření kruháče u Hypernovy? Já se úplně zděsil, kloudná ucelená věta z nevyšla, mluvila hůř než jakýkoli úředníček. To máme reprezentaci!!!

   Vloženo 17.6.2017 07:15:09

   • Helena 

    Reagovat

     

    Jo, češtinářka ze ZŠ, úžasná slovní zásoba!!!!????!

    Vloženo 19.6.2017 08:26:48

 • Martina 

  Reagovat

   

  Mně by se to líbilo. Někam k ostrůvku s vrbou bych přidala nájezd a velký skokanský můstek. Slevové akce mě stojí dost času, takhle bych z Lidlu byla v Tescu cobydup.

  Vloženo 16.6.2017 19:51:55

  • Karel 

   Reagovat

    

   V tom případě bych si Vám dovolil doporučit nega prak!! :-) Je to rychlejší.

   Vloženo 16.6.2017 21:26:14

 • Karel 

  Reagovat

   

  Větší pitomost jsem už dlouho neslyšel.

  Vloženo 16.6.2017 19:47:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace