Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Večer otevřených dveří

    pátek 22.11 18:00 - Milevsko, Klášter

    Program: 18.00 – individuální porhlídka klášterních prostor 19.00 – koncert Scholy Gregoriana Pragensis

  • Češi na Měsíci aneb nejen kosmonauti zkoumají měsíc

    pátek 22.11 18:00 - Muzeum Jindřichohradecka, Balbínovo nám. 19, Jindřichův Hradec

    Přednáška lektorky budějovické hvězdárny Jany Nevrklové.

Zobrazit všechny události
 

Jak se vám projíždí křižovatkou Nádražní – Rudolfovská?

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Po otevření zrekonstruované křižovatky Nádražní - Rudolfovská se měsíc sbírala data. Poté správce signalizace firma Swarco – Traffic CZ navrhla možnosti zvýšení kapacity křižovatky. „Ta byla po obnově osazena směrovými signály na vjezdech z Nádražní ulice, čímž se odstranilo nebezpečné dávání přednosti v jízdě v křižovatce. S tím souviselo zvýšení počtu fází řízení a zkrácení délky zelené. Jako problém se během provozu ukázal hlavní směr po Nádražní oběma směry a levé odbočení z Nádražní pod viadukt. Řidiči si zatím nezvykli projíždět zanádražní tangentou, jak s tím počítal původní návrh světelné signalizace,“ komentuje situaci náměstkyně primátora Ivana Popelová.

V běžný pracovní den křižovatkou projede více než 40 tisíc vozidel za 24 hodin. Maximální špička je mezi 15. a 16. hodinou, kdy projelo  3 049 vozidel. Na vjezdu z Nádražní od severu je rozdělení v jednotlivých směrech v odpolední špičkové hodině 44 vozidel vpravo, 420 vozidel přímo a 205 vozidel vlevo. „Nová úprava spočívá v tom, že v základním programu s délkou cyklu 70 sekund byla prodloužena délka zelené přímo po Nádražní od severu o 5 sekund a od jihu o 2 sekundy a zároveň levé odbočení pod viadukt o 2 sekundy. A to na úkor Rudolfovské z výjezdu pod viaduktem, kdy je doba zkrácena o 4 sekundy a na Rudolfovské od centra je kratší o 2 sekundy. Zároveň byly vypracovány dva nové signální plány pro ranní a odpolední dopravní špičku s délkou cyklu 80 sekund. V této době je křižovatka vyjmuta z koordinace se sousedními křižovatkami. Nyní délka zelené na kritizovaném levém odbočení dosahuje v odpolední špičce 11 sekund oproti původním sedmi, což umožní projetí šesti vozidel za jeden cyklus. Tím došlo ke zvýšení kapacity tohoto levého odbočení asi o 30 procent,“ popisuje úpravy Popelová.

Už se vám projíždí křižovatkou líp?

Libuše Kolářová s využitím informace magistrátu

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace