Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

    sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Jakub Krčín zavítá do Třeboně

TŘEBOŇ – Historické slavnosti Jakuba Krčína začínají v Třeboni v pátek 19. července v podvečer. V Domě Štěpánka Netolického uvede 22. ročník slavností v 18 hodin přednáška o Jakubu Krčínovi. Na Masarykově náměstí již za tmy ve 21.45 přivítají Krčína i s jeho doprovodem. Pak v deset večer začne loučový průvod z Masarykova náměstí na zámecké nádvoří. O 20 minut později se Jakub Krčín setká s Vilémem z Rožmberka.

Následující den, celou sobotu 20. července bude probíhat program na Masarykově náměstí a v zámeckém parku. Od 9.45 hodin projde městem průvod Krčína a jeho družiny. Na programu na Masarykově náměstí budou šermíři, středověká hudba, renesanční rej, kejlíři nebo vlajková show.

V zámeckém parku začíná v 11 hodin program pro děti a nejen pro ně. Z loutkových pohádek diváci uvidí O princezně Solimanské a Perníkovou chaloupku.

Večerní program v zámeckém parku startuje ve 20 hodin tanci a vystoupením šermířů. Čtvrt hodinu po 22 hodině vyjde loučový průvod ze zámeckého nádvoří přes Masarykovo náměstí na hráz rybníka Svět. Tam v půl jedenácté vzplane ohňostroj a nastane loučení s Jakubem Krčínem.

Na všechny akce je vstup zdarma. Pořádá město Třeboň s finanční podporou Jihočeského kraje.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace