Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Jarmark pomáhá nemocným leukémií

STRAKONICE - Vánoční charitativní jarmark, jehož výtěžek je věnován Nadaci pro transplantaci kostní dřeně, se letos koná podesáté. Vloni vydělal téměř 65 tisíc korun, což byl dosud rekord. Ve čtvrtek 11. prosince se v sokolovně střídá jeden návštěvník za druhým.

 

Nakupují do ošatky, prohlížejí nabízené věci a můžou přitom poslouchat koledy. Zboží věnují do prodeje různé organizace, domovy důchodců, školy i jednotlivci. Například po cukroví napečeném kluky z 9. třídy strakonické ZŠ Povážská se jen zaprášilo. Lidé ho skoupili ihned po zahájení jarmarku. Akci už deset let připravuje duo Dagmar Paterová a Zdeněk Švehla. A ne náhodou. Zdeňku Švehlovi zachránila transplantace kostní dřeně život a Dagmar Paterová je dárkyní kostní dřeně.Jarmark potrvá ve čtvrtek do 18 hodin, v pátek 12. prosince začíná v 9 a končí v 17 hodin.

-kre-
 
Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace