Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská kuchařka na cestách: Kdo vyhrál dobré jídlo a relax ve vířivce v Putimi?

Minulé dva týdny mohli naši čtenáři soutěžit o voucher v hodnotě 500 korun a hodinovou návštěvu vířivky v putimském penzionu, který provozují Flanderovi v Putimi. Tam byla moje další zastávka v putování po zajímavých jihočeských restauracích. Putim u Písku je známá především z legendárního filmu Dobrý voják Švejk. Filmová četnická stanice se v obci opravdu nachází a nedaleko je i bronzová socha samotného Švejka, kterou vytvořil jihočeský sochař František Svátek. A na co se může výherce těšit?

V penzionu je hezká terasa s výhledem na okolní přírodu, venkovní gril s udírnou, okolí zdobí rozkvetlé skalky a květináče. Pro děti je v restauraci připravený dětský koutek, na zahradě velké pískoviště a houpačky. Určitě nesmíme zapomenout na wellness. Vířivka, sauna a vnitřní bazén udělají radost nejednomu návštěvníkovi. Na stálém jídelním lístku najdeme převážně poctivou českou kuchyni z čerstvých a poctivých surovin.

V soutěži jsme se ptali: Jak se jmenoval herec, který si zahrál roli Josefa Švejka ve filmu Dobrý voják Švejk? Došlo nám celkem 157 odpovědí se jménem Rudolfa Hrušínského. A jestlipak víte, že správné odpovědi mohly znít i jinak? Už před tímto filmem režiséra Karla Steklého z roku 1957, který obsadil Rudolfa Hrušínského, totiž v roce 1926 vznikl němý film, kde roli Švejka hrál Karel Noll. Na počátku 30. let byla natočena také Fričova adaptace v hlavní roli se Sašou Rašilovem. Poté Dobrého vojáka Švejka ztvárnil ještě Jiří Trnka jako animovaný film, než došlo na nejznámější verzi s Rudolfem Hrušínským. Gratulujeme ke správné odpovědi všem soutěžícím, ale výherce mohl být jen jeden.

Štěstěna se tentokrát usmála na Jindřicha Vondřičku z Jinína. Výherci gratulujeme a ostatním vzkazujeme - s putováním jihočeské kuchařky ještě není konec. Třeba vyhrajete příště.

Vaše jihočeská kuchařka Karolína

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace