Kdy a kam

  • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

    pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Bookstart aneb S knížkou do života

    pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

    Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská metropole o víkendu hostí gastronomický festival

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Česká kuchařská esa, netradiční gurmánské zážitky a ochutnávky exotických pokrmů z celého světa. To vše přinese Beko Fresh Festival 2018. Gastronomický festival se uskuteční na Výstavišti v Českých Budějovicích o víkendu 9.-10. června. Tuňákové pochoutky ochutnají návštěvníci v kulinářských show a workshopech. Součástí akce bude také prvorepubliková gastronomie u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky a hlasování o nejlepší jihočeskou restauraci. V předprodeji vstupenky stojí 100 korun a zahrnují navíc bonus v podobě „školy čepování piva“. Na místě stojí jednodenní vstupenka 100 korun. V sobotu je program pro veřejnost od 10 do 20 hodin, v neděli pak od 10 do 17 hodin.

Hned na několika kuchařských podiích představí své kuchařské umění hvězdy jako Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák anebo Roman Vaněk. Pro návštěvníky je mimo jiné připravena škola čepování, barmanské show či škola kávy. Zážitkovou gastronomii zajistí molekulární mixologie, entomofágie neboli pojídání hmyzu nebo exotická kuchyně z Vietnamu či Srí Lanky.

Rio Mare si pro gastronomický svátek připravilo speciální kuchařskou show s kulinářem Petrem Stupkou, který návštěvníkům uvaří menu s tuňákem. Pro milovníky domácího sushi je připraven workshop pod vedením specialisty na asijskou kuchyni. Návštěvníci budou mít navíc možnost v průběhu festivalu ochutnávat nejen sushi pokrmy, ale například i oblíbené Panini s tuňákem nebo si zasoutěžit.

Návštěvníci gurmánského festivalu se budou moci těšit i na pestrou nabídku rodinných minipivovarů a potěšit své chuťové pohárky degustací nepřeberného množství kvalitních vín. Během celého festivalu mohou gurmánští nadšenci navíc ochutnávat menu vybraných top jihočeských restaurací a vybrat tu nejlepší z nich. Všichni hlasující mohou být zařazeni do slosování o ceny v hodnotě 32 tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace