Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Seniorský večer - Milevská čtyřka

  Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

  Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

 • Miroslav Donutil - Cestou necestou

  Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská univerzita se má omluvit radní Lucii Kozlové za nerovné zacházení na pracovišti

Lucie Kozlová dnes u okresního soudu

Lucie Kozlová dnes u okresního soudu

AKTUALIZOVÁNO - 31.5.2016 19:57

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes se českobudějovický okresní soud svým rozsudkem přiklonil na stranu radní a zároveň docentky Lucie Kozlové. Ta požadovala po vedení zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity omluvu za nerovné zacházení na pracovišti v letech 2011 a 2012. V této době byla děkankou Valerie Tóthová, jež měla vyučující Kozlovou na pracovišti nepřiměřeně kontrolovat a diskriminovat ve srovnání s jejími kolegy.

 

Od roku 2013 vedla Lucie Kozlová soudní spor s Jihočeskou univerzitou a dnes po mnoha hodinách jednání konečně soud dospěl k závěru, který ale nemusí být konečný. Předsedkyně senátu Eva Veselá rozhodla, že žalovaná univerzita má zaslat omluvný dopis Lucii Kozlové osobně, všem členům akademického senátu a zveřejnit jeho znění na webových stránkách univerzity. Zároveň musí univerzita zaplatit Kozlové náklady řízení.

Podle soudu bylo prokázáno nerovné zacházení na pracovišti, ačkoliv ne všechny svědecké výpovědi a důkazní materiály soudkyni Veselou přesdvědčily. Například v odůvodnění rozhodnutí Veselá zmínila, že neobjektivní osobní ohodnocení ze strany vedení fakulty nebylo prokázáno. Naopak však uznala, že Lucie Kozlová neporušila nijak zásadně své pracovní povinnosti, když nevyplnila cestovní příkaz kvůli cestě na pražskou odbornou konferenci v roce 2012. Tehdy od děkanky dostala výtku za hrubé porušení pracovní kázně.

Jak uvedl v závěrečné řeči právní zástupce žalobkyně Přemysl Pechlát, problémy byly i s předkládáním propustek k lékaři, s účastí na vědeckých konferencích a ostentativní kontrolou přítomnosti Kozlové na pracovišti, když měl například tehdejší vedoucí katedry sociální práce David Urban chodit do jejích hodin a dívat se, jestli vyučuje. Ačkoliv v závěrečné řeči se zástupce univerzity snažil poukázat na to, že Lucie Kozlová neunesla důkazní břemeno, okresní soud rozhodl v její prospěch a v pracovněprávním sporu jí dal z větší části za pravdu. „Šlo mi o princip, jsem ráda, že je to za mnou," řekla bezprostředně a s neskrývaným nadšením po skončení jednání Lucie Kozlová. Rozsudek zatím není pravomocný, pokud se do 15 dnů od doručení písemného rozhodnutí Jihočeská univerzita odvolá, poputuje spor ke krajskému soudu. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • vtipné 

  Reagovat

   

  známosti dělají hodně

  Vloženo 31.5.2016 20:39:49

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace