Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ochotnický soubor Copánek

  neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

  Divadlo pro děti.

 • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

  neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské nemocnice uspěly v celostátní soutěži Nemocnice ČR 2014

Ilustrační foto - písecká nemocnice

Ilustrační foto - písecká nemocnice

JIŽNÍ ČECHY – Jedno z nejlepších ocenění získala například písecká nebo budějovická nemocnice. V soutěži, která byla zahájena již v březnu, se hodnotila kritéria finančního zdraví nemocnice, spokojenosti hospitalizovaných a ambulantních pacientů a nakonec i spokojenost samotných zaměstnanců.

 

Jihočeské nemocnice poskytují zdravotnické služby pro 640 tisíc obyvatel Jihočeského kraje a to není zanedbatelné číslo. Z druhé strany je také patrné, že nemocnice na jihu Čech představují největšího zaměstnavatele v celém kraji, mají totiž 6074 zaměstnanců. Jak si ale vedou jihočeské nemocnice ve srovnání se zbytkem republiky? Starají se o své pacienty dobře, a jak se jim daří finančně?

V kategorii finančního zdraví se na první místo vyšplhala Nemocnice České Budějovice, finančně je na tom z celé republiky nejlépe. V kategorii absolutní vítěz, která kombinuje všechna hodnotící kritéria dohromady, se na druhé příčce umístila Nemocnice Písek. Do první desítky se v případě finančního zdraví dostala i českokrumlovská (2. místo) a prachatická nemocnice (6. místo).

Letos šlo již o 9. ročník soutěže, která sleduje spokojenost a bezpečnost pacientů i zaměstnanců nemocnic. Průzkum se koná každý rok ve všech 157 nemocnicích s akutními lůžky. Od roku 2006 se zapojilo více než 300 tisíc respondentů, průzkumy pořádá nezisková organizace HealthCare Institute.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Markéta Snížková  | 

  Reagovat

   

  Dobrý den, opravdu se nejedná o podvrh, výsledky soutěže jsou autentické. Můžete se přesvědčit například v tomto oficiálním přehledu: http://www.hc-institute.org/userfiles/files/Projekt%20Nemocnice%20CR%202014_tiskova%20zprava.pdf

  Přeji hezký den.

  Vloženo 29.11.2014 09:55:24

 • Stana  | 

  Reagovat

   

  Tak to bude asi nějaká kachna, ne? Kdyby měla druhé nejhorší místo, tak tomu bych rozuměla.

  Vloženo 29.11.2014 09:28:55

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace