Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Jihočeský kraj bude moci dokončit soutěž na modernizaci letiště v Plané u Budějovic. Včera o tom rozhodl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

ČESKÉ BUDĚJOVICE/PLANÁ - Stavební práce by podle hejtmanky Ivany Stráské mohly začít už na přelomu let 2017 a 2018. V plánu je nový terminál, doplnění navigační a světelné technologie a zázemí pro hasiče či garáže pro techniku.

Jihočeský kraj může dokončit soutěž na modernizaci letiště v Plané u Českých Budějovic. Rozhodl o tom v úterý 8. srpna 2017 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Zamítl totiž rozklad podaný sdružením společností Geosan Group a Habau CZ a potvrdil své dřívější rozhodnutí, že má být do hry vrácen vyloučený uchazeč společnost Hochtief CZ. 

Termín zahájení stavebních prací se ale kvůli souboji firem o zhruba třičtvrtě roku zdrží, protože se zadávací řízení na poslední fázi modernizace letiště vrací do stadia, kdy bude posuzována kvalifikace původně vyloučeného uchazeče. Po jeho dokončení budou moci být práce v areálu v Plané konečně zahájeny.

„Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže jednoznačně považuji za dobrou zprávu, protože dokončení zadávacího řízení už nestojí nic v cestě. Tedy v případě, že jej prohrávající strana nebude žalovat u soudu. Dostavět je třeba i další komunikace v areálu či vybudovat parkoviště pro cestující,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská.

Výběrové řízení zakázku vypsal Jihočeský kraj v květnu roku 2015 a ÚOHS jej pozastavil letos v březnu. Potřeboval totiž čas, aby přezkoumal návrh podaný firmou Hochtief CZ, která tvrdila, že byla vyloučena, aniž by měla možnost dodatečně doplnit chybějící reference. ÚOHS následně rozhodl, že vyloučený uchazeč měl dostat možnost neplatnou referenci doplnit. 

Jihočeský kraj od začátku správního řízení u ÚOHS deklaroval, že jeho rozhodnutí bude respektovat. Nastalo však další zdržení, a to když rozklad proti tomu, že se Hochtief CZ může vrátit zpět do hry, podalo naopak sdružení GEOSAN Group a Habau CZ. Po vyloučení Hochtief CZ se totiž dostalo ve výběrovém řízení na první místo. Tento rozklad byl ze strany ÚOHS ale právě nyní zamítnut.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace