Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 

Barmance držel lupič nůž pod krkem. Zareagovala duchapřítomně

JINDŘICHŮV HRADEC- Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení včera během necelých tří hodin dopadli pachatele loupeže. Cizinec (r.1992) kolem třetí ráno vstoupil do místní herny a baru. Přes hlavu měl nataženou kapuci a obsluhující barmanku požádal o koupi krabičky cigaret. V okamžiku, kdy barmanka v prostoru za barem chtěla cigarety namarkovat, muž obešel bar a s nožem přistoupil k barmance. Nůž na ženu namířil a požadoval „prachy". Poté barmanku fyzicky napadl a snažil se ji strhnout na podlahu. To se mu však nepodařilo, proto jí uchopil zezadu pod krkem a s nožem se znovu domáhal vydání hotovosti. Barmanka peníze nevydala a agresorovi sdělila, že všude jsou kamery. Pachatel se lekl a vyběhl na ulici.

Barmanka naštěstí nebyla zraněna a peníze lupič také neodnesl. Na místo loupežného přepadení se ihned dostavila kompletní výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce i policisté obvodního oddělení včetně kynologa se služebním psem. Precizní práce mužů zákona přinesla rychlý výsledek.

Muž byl už ve tři čtvrtě na šest policisty zadržen a umístěn do policejní cely při obvodním oddělení. Zakrátko převzal obvinění pro zvlášť závažný zločin loupeže. Dnes policejní komisař podal návrh na vzetí obviněného muže do vazby. Zda vazba bude uvalena rozhodne v následujících 48 hodinách příslušný soud. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody v rozsahu dvě léta až deset let!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace