Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Smíšený pěvecký sbor Schola Všech svatých

    pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  • Velikonoční hraní na kantely

    pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Zobrazit všechny události
 

Bertiny lázně v Třeboni budou několik měsíců zavřené, dočkají se nových pokojů i jídelny

Bertiny lázně v Třeboni , Autor: Jana Urbanová

Bertiny lázně v Třeboni     Autor: Jana Urbanová

TŘEBOŇ - Bertiny lázně čeká modernizace. Začne už letos na podzim a bude trvat 8 měsíců. Na konci úprav by měly nejstarší lázně v Třeboni projít proměnou za více než 170 milionů korun.

 

Nejstarší lázně v Třeboni rekonstrukci nutně potřebují. "Modernizace je rozložena do dvou let. Měla by být zahájena v září letošního roku a skončit by měla v dubnu příštího roku," doplňuje termíny třeboňský starosta Jan Váňa. Bertiny lázně se dočkají nové kuchyně i jídelny a opraví se celkem 44 pokojů za 137 milionů korun.

Práce na rekonstrukci ale možná budou rozsáhlejší, než se původně předpokládalo. "Při té odstávce 8 měsíců jsme usoudili, že by bylo dobré opravit ještě dalších 143 pokojů a tím pádem bychom měli opravené celé lázně," doplňuje Váňa. To ale znamená navýšení investice o dalších nejméně 30 milionů. Rozšíření prací i peníze navíc ještě budou muset během dubna schválit třeboňští zastupitelé.

Výpadek v lázeňské péči by měly nahradit lázně Aurora. "Odstávka Bertiných lázní bude znamenat finanční ztráty, které chceme minimalizovat. Proto jsme se rozhodli ubytovat asi stovku klientů v penzionech u soukromých poskytovatelů kolem Bertiných lázní a odléčili bychom je na Auroře," uzavírá Váňa. Město už v minulosti v Bertiných lázních dokončilo nový balneo provoz a po rekonstrukci tak podle starosty půjde prakticky o nové lázně.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace