Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Chtěl koupit Audi Q5, přišel o 238 950 korun

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JINDŘICHOHRADECKO - Majitel jedné jindřichohradecké společnosti, na začátku prosince, chtěl koupit do firmy nové auto. Našel si na internetu nabídku auta Audi Q5 z Anglie. Ta ho zaujala, a tak se s prodejcem přes portál domluvil a poslal mu na účet padesátiprocentní zálohu. Od té doby nemá auto ani peníze.

 

Dosud neznámý podvodník od úterý 3. prosince prostřednictvím internetové inzerce na portálu www.autoscout24.de nabízel prodej osobního auta Audi Q5 za 17 700 euro, což je v přepočtu 477 900 korun. Částku 8 850 euro, tedy v přepočtu 238 950 korun, na české společnosti podvodník vylákal. Jednatel společnosti zaslal peníze, ve čtvrtek 5. prosince, na účet prodejce u banky ve Velké Británii. Prodejce od té doby nekomunikuje. Firma nemá auto ani peníze.
„Tímto poškozené společnosti vznikla škoda 238 950 korun. Případem podvodu se intenzivně zabývají jindřichohradečtí policisté,“ doplnila tisková mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace