banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Cíl zůstává stejný. Motor chce postoupit zpět do extraligy

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dnes po poledni proběhla v Akademii společnosti Madeta, jednoho z hlavních sponzorů budějovického hokeje, tradiční předsezonní tisková konference. Letošního setkání s novináři se zúčastnili ředitel Madety Milan Teplý a za budějovický Motor prezident klubu Roman Turek, generální manažer Stanislav Bednařík, marketingový a PR ředitel Tomáš Kučera, hlavní trenér Václav Prospal a kapitán mužstva Zdeněk Kutlák. Hlavní cíl pro nadcházející ročník zůstává už několikátý rok stejný – postup do extraligy. Ještě před začátkem nové sezony Chance ligy ale čeká svěřence trenéra Prospala zítřejší generálka proti Prostějovu, začátek je v 16 hodin. Do nového ročníku vstoupí v sobotu 8. září doma proti Benátkám nad Jizerou.

Stanislav Bednařík na úvod tiskové konference představil kompletní realizační tým A mužstva a následně pohovořil o financování klubu. „Hospodářský výsledek z minulé sezony nám udělal větší radost než naše sportovní výkony. Zůstali jsme v plusu 3,5 milionu, který si zatím necháváme jako takový polštář do budoucna, kdyby třeba přišla horší sezona. Případně přemýšlíme o nějakých investicích, například do ubytování. Mládežnická část našeho klubu také hospodařila se ziskem – v tomto případě 1,25 milionu," pochvaloval si Bednařík. Rozpočet na příští sezonu pro A tým bude kolem 55 milionů korun, tedy zhruba stejný jako loni. „Částka se může ještě navýšit zejména v případě, že se nám podaří splnit naše výkonnostní cíle. Někteří partneři nedali fixní částku, ale dohodli jsme se i na případných bonusech," dodal s tím, že všichni významní partneři klubu zachovali svou přízeň. Rozpočet na mládež se bude pohybovat kolem 20 milionů korun, hlavními přispěvateli jsou v tomto případě Město České Budějovice a Jihočeský kraj.

Zájem diváků stále roste
Zájem diváků se oproti minulé sezoně ještě navýšil. Loni touto dobou měl Motor prodáno zhruba 4150 permanentek, letos je to k dnešnímu dni 4500. „Abych se přiznal, myslel jsem, že bude zájem trošku nižší než loni, tím spíš jsem potěšen. Myslím, že hlavním marketingovým tahákem, který fanoušky oslovil, je příchod Venci Prospala, protože pokud by se měli diváci rozhodovat na základě našich loňských výsledků a výkonů, asi bychom byli na zimáku sami," uvědomuje si Bednařík.

Prezident klubu Roman Turek mluvil zejména o sportovních ambicích Motoru. „Hlavní cíle klubu pro sezonu nadcházející jsou podobné těm z předchozích ročníků. Chtěli bychom hrát aktivní, atraktivní a agresivní hokej, to se vztahuje na všechny týmy v klubu, ne jen na A tým. Hlavní cíl klubu pak zůstává stejný – postup do extraligy. Také bychom chtěli zapojovat mladé hráče z akademie do A týmu, což si myslím, že se novým trenérům v přípravě docela dařilo. Někteří mladíci nás v přípravě mile překvapili, tak budeme věřit, že budou svou výkonnost potvrzovat i nadále – ať už to bude v jejich věkové kategorii, nebo už v A týmu," dodal.

Velkou obměnou prošel realizační tým, hlavním trenérem je zmíněná budějovická legenda Václav Prospal. Právě on před 14 lety dokázal postoupit s Českými Budějovicemi do nejvyšší soutěže ještě jako hráč. Nyní se pokusí splnit přání fanoušků také v roli trenéra. „Cíl je tady jasně daný – všichni od fanoušků až po nás trenéry a hráče bychom chtěli vidět Motor zpátky v extralize. Ale v sobotu nás teprve čeká první zápas, takže abych tu teď sliboval, že postoupíme do extraligy, to prostě neudělám. Počkejme, jak sezona odstartuje, ale jsem maximálně spokojen, jak kádr vypadá, a jakým způsobem pracuje. Těmto hráčům chci dát šanci, aby sezonu rozjeli," uvedl Prospal. Kapitánské céčko bude mít na svém dresu stejně jako loni zkušený obránce Zdeněk Kutlák, který se vyjádřil i k letní přípravě. „Ta letošní byla od minulé diametrálně jiná, což může potvrdit každý, kdo ty tréninky viděl. Poznali to ale hlavně kluci z týmu, začátky byly složitější, ale dneska už na tom ledě fungujeme úplně jinak. Kluci se dokonce trestají sami, to jsem snad nikde jinde neviděl. Jsou nastavení tak, že už vědí, že když něco odfláknou, přijde trest, takže se občas trestají sami a třeba začnou dělat kliky, i když jim to ani trenér neřekne," rozesmál Kutlák přítomné novináře. Právě on na tiskové konferenci také představil nový dres Motoru, který navrhli a poté si jej také sami vybrali fanoušci budějovického hokeje.

Bude ještě Motorfest?
V posledních třech letech klub organizoval hudební festival Motorfest, jehož hlavním cílem mělo být vydělat peníze na činnost mládeže. Poslední ročník ale skončil poměrně výraznou ztrátou a klub uvažuje, že už v této tradici pokračovat nebude. „Samotná akce se mi líbí a jsem rád, že je o nás slyšet i v době, kdy zrovna neběží hokejová sezona, ale rozhodnuti opravdu ještě nejsme. Konečný verdikt musí padnout v nejbližších dnech," upřesnil generální manažer Stanislav Bednařík. Co se týče marketingových plánů, chystá klub pro nadcházející sezonu už tradiční a osvědčené akce – zápas pro děti, pro ženy nebo retrozápas, do kterého Motor nastoupí v dresech, který si odhlasují opět sami fanoušci. „Chystáme také novinku v podobě utkání pro seniory a určitě bude i jeden charitativní duel," odtajnil plány ředitel marketingu Tomáš Kučera.

Realizační tým A mužstva
Hlavní trenér: Václav Prospal
Asistent trenéra: Aleš Totter
Trenér brankářů: Stanislav Hrubec
Videotrenér: František Bombic
Kondiční trenér: Tomáš Cibulka
Hlavní skaut: Jaroslav Jágr
Vedoucí A týmu: Ladislav Gula
Maséři: Pavel Vlašic a Pavel Bláha
Lékaři: Zdeněk Vodička a Filip Krejčí

Rozhovor s hlavním trenérem Václavem Prospal a další zajímavosti z celého průběhu sezony přineseme v magazínu Jihočeských týdeníků, který se objeví na vašich stáncích ve středu 12. září. Na stránce věnované budějovickému Motoru naleznete také přehled přípravných utkání nebo změny v kádru.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace