Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vánoční pásmo 4

  neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  Vánoční pásmo pohádek.

 • Jindřichohradecký symfonický orchestr

  neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Cizinecké policii v lednu výrazně přibylo problémů s cizinci

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

JIŽNÍ ČECHY - První měsíc letošního roku byl velmi specifický pro příslušníky Odboru cizinecké policie Jihočeského kraje. A to počtem realizovaných případů. Za 31 dnů zjistili a řešili více jak 50 událostí vedoucích k zahájení řízení o správním vyhoštění. A to především u osob z bývalého východního bloku.

 

Z toho zahájili 32 řízení týkajících se porušení zákona o pobytu cizinců na území České republiky – neoprávněné zaměstnávání. Dále v jedenácti případech vyšetřují v uvedeném souběhu i osoby pobývající na území České republiky bez platného víza a samostatně sedm případů týkající se nelegálního pobytu. Nemůžeme opominout ani šest případů podezření ze spáchání trestného činu a to konkrétně přečinů padělání a pozměnění veřejné listiny, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a též napomáhání k neoprávněnému pobytu na území našeho státu.

K ověření platnosti dokladů a jiných veřejných listin používají policisté nejnovější techniku a to ať v terénu, tak i na služebnách. Můžeme připomenout, že disponujeme vozidlem zvaným Schengenbus, který lze označit za pojízdnou kancelář a také na úřadovnách komparačním zařízením k porovnání zajištěných dokumentů a přesnému určení jejich pravosti. Policisté se problematice pobytu cizinců věnují denně a to jak na jejich pracovištích, místech přesunu, tak i ubytovnách.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A bude hůř.

  Vloženo 13.2.2019 15:34:12

 • Jagos 

  Reagovat

   

  To se chce policie zviditelnit aby nepřišla o peníze při vyplatě.Vždyt to je zde problém již nekolik let a navíc se zde ve velkém skupují nemovitosti za učelem ubytování těchto pochybnych osobností.Bylo by na čase statních uředníku se probrat ze spánku.

  Vloženo 12.2.2019 22:16:13

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace