Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Rendez-vous předvánoční

    středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

    Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

  • Česko zpívá koledy

    středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Cykloturisté zahájí letošní sezónu v neděli ve Zvíkovském Podhradí. Připluje se lodí, registrujte se

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

JIŽNÍ ČECHY - Po proudu tří jihočeských řek vyrazí v neděli 7. května příznivci cykloturistiky, aby se jejich pelotony následně symbolicky „stekly“, podobně jako voda Vltavy, Lužnice a Otavy, ve Zvíkovském Podhradí, kde bude ve 14 hodin oficiálně zahájena letošní cykloturistická sezóna na jihu Čech. Účastníkům akce budou na všech hlavních trasách k dispozici cyklobusy a výletní lodě, které je přepraví na cílová místa zdarma. Samozřejmě i s jízdními koly. „Tři pelotony po třech řekách nejsou mottem letošního oficiálního zahájení cykloturistické sezóny v jižních Čechách náhodou. Právě trasy vedoucí podél říčních toků jsou návštěvníky regionu velmi vyhledávané,“ uvedl Vladimír Votřel z Nadace Jihočeské cyklostezky.

Pelotov Vltava

Peloton Vltava odstartuje na svou cestu do Zvíkovského Podhradí v neděli 7. května v 8 hodin z náplavky pod Dlouhým mostem v Českých Budějovicích a po trase Hluboká nad Vltavou, Týn nad Vltavou, Koloděje nad Vltavou, Dražíč, dorazí až do přístaviště Podolsko. Odsud budou účastníci pokračovat ve 13 hodin lodí na hrad Zvíkov. „Pro rodiče s dětmi a méně zdatné cyklisty bude zajištěna přeprava cyklobusem z Českých Budějovic do Týna nad Vltavou, takže získají dostatečný náskok před ostatními a v klidu stihnou odplutí lodi,“ dodal Votřel.

 

Peloton Lužnice

Peloton Lužnice vyrazí v 9 hodin z vlakového nádraží v Táboře a vydá se směrem naMalšice, Stádlec, Rataje, Bernartice, Podolí I. Cílem bude opět přístaviště Podolsko, odkud vypluje loď na hrad Zvíkov ve 12.15 hodin.

 

Peloton Otava

Peloton Otava se na cestu vydá v 8.30 od hradu ve Strakonicích směrem na Čejetice, Sudoměř, Řežabinec a Putim, kde se v 10 hodin přidá ke skupině Blanice a společně bude pokračovat do Písku. Zde se(U Sulana) setká se skupinou Písek a společně pak všechny skupiny ukončí cestu na hrad Zvíkov. „Účastníci všech pelotonů obdrží v cíli zdarma vydatnou bramboračku,“ prozradil Votřel.

 

Pro návštěvníky z jiných částí republiky jsou v rámci doprovodného programu v areálu Hotelu Zvíkov připraveny dva dopolední cyklovýlety. Pohodový - v kombinaci loď - cyklo, vhodný i pro rodiny s dětmi, dlouhý 15 kilometrů a Přírodě bližší - po trase kolem Otavy o délce 38 kilometrů. Oba cyklovýlety startují současně v 9.30 hodin.

 

Hlavní program začne v areálu Hotelu Zvíkov ve 14 hodin, kdy bude rovněž zahájena registrace do soutěže Vltavskou cyklistickou cestou za poznáním 2017. Návštěvníky čeká volejbal, nohejbal, horolezecká stěna, skákací hrad, staročeský kolotoč, houpačky, trampolína, skákací panák, chytrý mrož, bazén, koupaliště a živá hudba.

 

V 17 hodin, v závěru oficiálního programu, budou přistaveny cyklobusy směr: Bechyně - Tábor, Týn nad Vltavou - České Budějovice, Písek - Strakonice. Každý se tak dostane domů bez potřeby znovu šlápnout do pedálů.

Kvůli evidenci, zajištění dopravy a občerstvení je nutné se na akci zaregistrovat do čtvrtka 4. května do 16 hodin. Podrobné info na www.jihoceske-cyklostezky.cz.

Jižní Čechy jsou skutečným rájem milovníků cykloturistiky a obrovský potenciál regionu v této potvrzují každoročně desetitisíce spokojených návštěvníků našeho kraje,“ zdůraznil v souvislosti se zahájením cykloturistické sezóny ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek a připomněl, že jižní Čechy nabízí jednu z nejrozsáhlejších sítí upravených a značených cyklotras v České republice. Celkem téměř pět tisíc kilometrů stezek protkaných historickými památkami, kulturními i přírodními skvosty. Naše nabídka je velmi bohatá a současně velmi variabilní. Na jihu Čech je možné strávit na bicyklu jeden den, celý víkend, týdenní, čtrnáctidenní či ještě delší dovolenou a přitom se nenudit,“ konstatoval Polášek.

 

Nedělní zahájení cyklistické sezony organizují Nadace Jihočeské cyklostezky (NJC) s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu (JCCR) a Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ,

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace