banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Další dva rybníky v Buku se dočkají odbahnění

JINDŘICHŮV HRADEC – V loňském roce prošly revitalizací rybníky Zemanů a Kadlecův v jindřichohradecké místní části Buk. Odbahnění včetně opravy hráze a výpustních zařízení vyšlo na necelé tři miliony korun, 85 procent výdajů pokryla dotace. V revitalizaci bukovské kaskády chtějí Jindřichohradečtí pokračovat i letos, město na ministerstvu zemědělství zažádalo o dotaci na odbahnění dalších dvou rybníků. Tentokrát jde o rybník U Kovárny a U Konzumu. Práce mají začít v dubnu a končit nejpozději v listopadu.

„V kaskádě je celkem šest rybníků. Letos přijdou na řadu další dva, počítáme s tím, že revitalizace každého z nich vyjde přibližně na 1,3 milionu korun bez DPH,“ zmínil starosta Stanislav Mrvka. Kromě bukovských rybníků už byl odbahněn také rybník v Dolní Radouni. „Tam jsme ale revitalizaci museli zaplatit celou z prostředků města, protože jsme se kvůli množství sedimentu na dotaci nedostali,“ dodal starosta.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace