Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tradiční benefiční vánoční koncert

  pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

 • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

  pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Divočák vnikl v centru Budějovic do obchodu a zranil ženu

 Autor: Městská policie České Budějovice

    Autor: Městská policie České Budějovice

AKTUALIZOVÁNO - 25.11.2018 20:04

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policisté v Budějovicích měli v sobotu kuriozní zásah. Pronásledovali divočáka, který v Panské ulici vběhl do obchodu a způsobil tam spoušť. Z obchodu pak vyběhl a zamířil podél řeky. Mezitím ale ještě zranil ženu.

 

V sobotu 24. listopadu krátce před půl dvanáctou dopoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o divokém praseti většího vzrůstu, které právě přeběhlo lávku ze Stromovky směrem do centra města. Strážníci divočáka pronásledovali až do Panské ulice, kde vběhl do jedné z prodejen. Než se zvířeti podařilo vyběhnout ven, stačilo poničit vybavení prodejny. V blízkosti prodejny pak dokonce došlo ke střetu s kolemjdoucí ženou. Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ženu okamžitě převezla do českobudějovické nemocnice.

Zjevně dezorientované prase nebylo možné odchytit, proto se strážníci snažili divočáka zahnat až za hranice města. Když se prase dostalo k řece v blízkosti pivovaru na Lidické třídě, skočilo do vody a přeplavalo řeku. Strážníkům se ho poté podařilo zahnat až do volné přírody v Roudném. O celé události informovali Policii ČR, která se bude zabývat dalším šetřením případu.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • kk 

  Reagovat

   

  Je přece Black friday né?

  Vloženo 24.11.2018 13:01:04

 • Monika 

  Reagovat

   

  Vánoční nákupy

  Vloženo 24.11.2018 12:26:51

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace