Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Elektromotor z Jindřichohradecka změnil majitele

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JINDŘICHOHRADECKO - Třiačtyřicetiletý muž loni v září v Klenově vnikl do haly na výrobu dřevěných pelet a tady ukradl elektromotor. Ten váží 980 kilogramů. Zloděj tak firmě způsobil škodu asi za 30 tisíc korun. Tento týden byl odhalen a zadržen.


Jindřichohradečtí policisté zadrželi zloděje, který ukradl elektromotor o váze 980 kilogramů. Třiačtyřicetiletý muž v září loňského roku v Klenově vnikl do haly na výrobu dřevěných pelet. Tady překonal hlavní posuvná vrata do haly, nastartoval zaparkovaný vysokozdvižný vozík a s ním objel celý objekt firmy. Pak vysadil boční dřevěná posuvná vrata do objektu a za pomoci ručního manipulačního vozíku naložil obří elektromotor, který vyvezl z haly ven a následně si ho odvezl. Firmě tak vznikla škoda za více než 30 tisíc korun.
„Jindřichohradečtí policisté navíc zjistili, že pachatel nekradl poprvé. Pro přečin krádeže byl už pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. Ve středu 5. února si převzal sdělení podezření,“ dodala tisková mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace