Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Festival smíchu ocenil shakespearovskou komedii z Českých Budějovic

Předávání Ceny studentské poroty

Předávání Ceny studentské poroty

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Činohra Jihočeského divadla se zúčastnila Grand festivalu smíchu v Pardubicích s komedií Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. Za tento kus si Jihočeské divadlo nakonec odvezlo Cenu studentské poroty.

Činohra Jihočeského divadla se festivalu smíchu účastní pravidelně, už v roce 2007 zde získala Cenu studentské poroty za tragikomedii Tlustý prase a v roce 2010 stejnou cenu za komedii Bůh masakru.

O titul Komedie roku 2016 se v letošním ročníku utkalo celkem sedm komedií z různých koutů republiky. Suverénním vítězem se stala komedie Poprask na laguně C. Goldoniho Divadla F. X. Šaldy v Liberci, která si odvezla čtyři ocenění.

Diváci měli během jednoho týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2016 vznikly na jevištích českých a moravskoslezských profesionálních divadel. Další komediální představení zájemce čekala v doprovodném programu. GRAND Festival smíchu je svým zaměřením  unikátní, protože se věnuje výhradně komediálnímu žánru, který je na jiných festivalech opomíjen. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace